Krásna kniha: „Z pamäte zeleninových záhrad“

Krásna kniha: „Z pamäte zeleninových záhrad“


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Uhorka, artičok, artičok z Jeruzalema, paradajka ... Všetci máme živé spomienky so zeleninou, či už sú spojené so školskou jedálňou alebo so záhradou dedka! V tejto krásnej knihe kreslí Serge Schall portrét hrdinov zeleninovej záplaty a vracia sa k histórii zeleniny. V indexe je niekoľko veľmi užitočných rád, ako napríklad zoznam miest na nájdenie semien starých odrôd a otázok týkajúcich sa záhradníctva: prečo prevzdušňovať pôdu, je organická alebo chemická kaša Bordeaux ...?

Od zberu divočiny po intenzívnu kultiváciu

Zelenina nie je na našich tanieroch nová, naši predkovia ochutnávali tieto výživné jedlá po stáročia. Ako k nám prišli? Vďaka rímskym výbojom sme dokázali objaviť novú zeleninu zo Stredného východu. Arabi nám priniesli inovatívne záhradnícke techniky a veľa zeleniny, ako napríklad karfiol, špenát a baklažán. Renesancia a objav Ameriky napokon rozšírili náš katalóg nových potravín, ktoré sú dnes nevyhnutné, ako sú paradajky, zemiaky a paprika. Kuchári pri kráľovských stoloch priniesli vylepšenie ochutnávky tejto novej zeleniny. Našťastie sa vyvinul technický pokrok v ochrane, ktorý zmenil naše stravovacie návyky; dávno sú dni, keď sa zelenina udržiavala v podkroví!

Rodinný portrét v zeleninovej náplasti

Rovnako ako v jeho knihe Cukrovinky , Serge Schall zostavuje portréty plné nostalgie a chamtivosti. Pri každej zelenine objavujeme rôzne odrody, ich pôvod, zavedenie vo Francúzsku a spôsob pestovania (výsadba, zalievanie, zber ...). Portréty sú prerušované slovami „záhradník, kuchár alebo vedecký pracovník“, ktorí poskytujú tipy a technické rady.
Nájdeme tiež originálne a sympatické anekdoty, dokonca neočakávané. Vedeli ste, že vysoký obsah železa v špenáte je iba legendou vytvorenou na základe preklepu? V roku 1890 sa špenátu pripísalo 30 mg železa na 100 g namiesto 3 mg. Dozvieme sa tiež, že existuje viac ako 150 druhov a odrôd bazalky, vrátane jedného s fialovými listami, že „lýtková hlava“ a „kuracie stehno“ sú mená šalotiek, ako lyžica olivového oleja. môže vás uľaviť, ak budete jesť horúcu papriku ... a mnoho ďalších príbehov, ktoré podnecujú vaše rozhovory počas rodinných jedál! Niektoré rady môžu byť navyše nevyhnutné každý deň! Napríklad ste vedeli, že feniklová esencia sa nachádza v niektorých zubných pástach, pretože jej semená osviežujú dych? Ak vám dôjdu žuvačky, viete, čo máte robiť teraz! Vieme, že obžerstvo je zlá vec! Okrem toho to bolo osudné pre pápežov Pavla II. A Klementa VII., Ktorí zomreli po trávení melónov. Kniha je obohatená o veľmi krásne fotografie, ktoré sublimujú zeleninu a niektoré originálne recepty. Na pamiatku zeleninových záhrad autor: Serge Schall Editions Plume de carrotte April 2008/208 pages / 35 €


Komentáre:

 1. Fegami

  Celkom správne! The idea is good, I support it.

 2. Elwood

  Nemáš pravdu. Som si istý. Môžem to dokázať. Píšte do PM, budeme hovoriť.

 3. Daithi

  I fully share your opinion. I like your idea. I propose to bring it up for general discussion.

 4. Melrajas

  Momentálne sa nemôžem zúčastniť diskusie - nie je voľný čas. Budem slobodný - určite vyjadrím svoj názor.Napíšte správu