Informácie

Chyby, ktorým je potrebné sa vyhnúť pri neočakávanej kombinácii farieb

Chyby, ktorým je potrebné sa vyhnúť pri neočakávanej kombinácii farieb

Ak určité tóny dovoľujú všetky odvážne kroky, neočakávané manželstvo farieb musí zostať okrajové. V každom prípade si vyžaduje čas, aby ste sa zamysleli, keď sa rozhodnete doma vytvoriť aspoň originálne farebné asociácie. Vynikajúce je vyniknúť, ak sa vyhnete určitým chybám. Nie je to ani dôvod na to, aby sme sa dostali do jednotvárnosti. Je to všetko otázka dávkovania.

Chyba č. 1: Zelené a biele pruhované steny a modrá a červená kockovaná pohovka

Ak si neželáte vytvoriť absolútne pozoruhodnú kakofóniu, tento druh manželstva musí byť vyhostený. Na jednej strane príliš veľa farieb ničí farby. Na druhej strane sa vyhýbame nadmerným vzorom, aby sme nepreťažili jeho interiér. Je lepšie uprednostniť vzor a harmonizovať ho s plnými farbami v odtieňoch, ktoré sa navzájom dopĺňajú. Celý bude o to elegantnejší a vyhne sa saturácii. Množstvo úderov vo všetkých druhoch zelenej, modrej a červenej môže skutočne poškodiť pohodu obyvateľov a narušiť chvíle určené na odpočinok. O to ťažšie je zariadiť miestnosť, ktorá je už dobre nabitá farbami a vzormi.

Chyba 2: Násobenie farieb dlaždíc

V rovnakej miestnosti alebo z jednej miestnosti do druhej nie je múdre rozmnožovať farby dlaždíc. Predstavte si americkú kuchyňu s červenými dlaždicami a obývaciu izbu obloženú zelenou keramikou: celok pravdepodobne odradí tých najkreatívnejších. Na druhej strane nič nebráni zobrať si mozaiku s moderným obkladom, pretože tóny dokonale harmonizujú jeden s druhým. Prevažne modrá mozaika sa umocní blízkosťou napríklad perlovej šedej podlahy: dokonale vyvážené manželstvo, zatiaľ čo je neočakávané.

Chyba č. 3: Z dôvodu jasnosti zmiešajte béžovú, bielu a slonovinu

Ak svetelné tóny skutočne prinášajú nádhernú svietivosť do interiéru domu, nemusí to nevyhnutne znamenať, že sa musia kombinovať. Niektoré manželstvá nie sú v skutočnosti najšťastnejšie. Béžová, biela a slonovinová asociácia hrozí, že výzdoba oslabí, pretože jej chýba rytmus. Môže sa to považovať za zlyhanie. Tieto tóny sú príliš blízko pri sebe, aby sa mohli zaujímavým spôsobom spojiť. Na druhej strane jeden z týchto tónov môže zdôrazniť a zahriať ho dotykom červenej, oranžovej alebo krtek. K dekoru môžete tiež pridať nádych elegancie a sviežosti tým, že budete brať svetlý tón do fialovej alebo polnočnej modrej.

Chyba č. 4: Aby som bol originálny, spájam čiernu a hnedú

S takým sňatkom farieb je na stretnutí depresia! Individuálne, čierna a hnedá sú veľmi moderné a skutočne dodávajú charakteru dekor. Ale je lepšie ich nespojiť. Na druhú stranu, ak chcete dať svojmu domovu charakter, môžete dokonale kombinovať čiernu a červenú, odvážnu kombináciu na rozjasnenie s nádychom smotany alebo bielej. Pokiaľ ide o hnedú farbu, je to perfektné s béžovou farbou - bežná kombinácia - ale oveľa originálnejšie s práškovou ružovou: spojenie, ktoré je upokojujúce a plné romantiky.