Podrobne

Dal som vonkajší kohútik

Dal som vonkajší kohútik

Zalejte záhradu, naplňte bazén, vyčistite terasu ... Vonkajší vodovodný kohútik je často veľmi vhodný v rodinnom dome. A ak ho nemám, môžem si ho nainštalovať sám za predpokladu, že ešte máte nejaké znalosti o zváraní! Pokiaľ ide o zvyšok, táto operácia vyžaduje asi dve hodiny práce.

Krok 1 - Zhromažďujem nástroje a materiály

Okrem môjho tradičného náradia (nastaviteľný kľúč, meter, skrutkovač ...) budem samozrejme potrebovať kohútik, ale aj špeciálne medené rúrky, baterku s kyslíkovými valcami a d acetylén, cínové zváracie prúty, rezačka rúrok - alebo ak to nie je píla, fixácia golierov, prípadne ručná ohýbačka, ak musím ohýbať potrubie, ventil páka na zníženie vody v zime. Nezabudnem na nevyhnutnú vŕtačku, v tomto prípade na jej konkrétnu vŕtačku.

Krok 2 - Vykonávam merania

Predtým, ako začnem čokoľvek, premýšľam nielen o odrezaní vody, ale aj o vyčistení potrubí. V opačnom prípade zaručené záplavy! Rovnako ako pri všetkých prácach pre domácich majstrov, začnem s meraním na vonkajšej stene vo výške, kam chcem umiestniť kohútik, na vnútornej stene v mieste upevňovacích golierov. Položím ich na jeden meter od zeme (ale rovnako ľahko môžeme umiestniť potrubie nižšie) a vzdialenosť medzi nimi je tiež jeden meter. Dávam pozor, aby som ich správne umiestnil, ak musím obísť elektrickú zásuvku, ísť za ohrievač vody ...

Krok 3 - Pripravujem svoju stenu

Vonku vŕtam svoju stenu, aby som vytvoril priechod pre potrubie. Vnútri som dal svoje fixačné obojky jednoducho ich pripnutím do Placoplâtre®. Podľa mojich meraní, najmä smerom k prívodným rúrkam vody, ohýbam svoju medenú trubicu. Používam na to ručný ohýbač, bez toho, aby som vopred zabudol vypáliť meď horákom, aby bol lepšie zvládnuteľný.

Krok 4 - Vytvorím nový prívod vody

Stále s dúchadlom navŕtam dieru v prívode studenej vody. Chráni moju stenu pred horúčavou a plameňom pochodne. Tento nástroj vždy používam na výrobu mäkkej spájky s plechovým drôtom medzi rúrkou a koncom mojej medenej rúrky.

Krok 5 - Opravím moje medené rúrky

V závislosti od dĺžky steny v suteréne potrebujem niekoľko medených rúr, ktoré budú tiež zvárané horákom pomocou zváracích tyčí. Vložím ich do svoriek, ktoré potrebujem utiahnuť iba skrutkovačom po celej dĺžke steny. Na miesto určené pre joystickový ventil, ktorý sa použije na vypnutie vody. Potom umiestnim tento ventil na moje potrubie, 1 m / 1,50 m od vonkajšej steny. V tomto okamihu môžem znovu otvoriť vodu a skontrolovať, či ventil funguje dobre.

Krok 6 - Položím poslednú skúmavku

Pred umiestnením mojej poslednej medenej rúrky ju potrebujem ohnúť tak, aby bola umiestnená zvisle oproti stene, zvonka, vo výške 10 až 15 cm. Tiež som ju orezal na potrebnú dĺžku, aby sa dal umiestniť na koniec môjho ventilu. Potom vložím hadičku zvonka, vložím maticu a pripevním na uzatvárací ventil vody. Vonku by mal byť zvislý a takmer prilepený k stene.

Krok 7 - Nainštalujem môj kohútik

Posledný krok: inštalácia kohútika. Aby som to urobil, označím upevňovaciu značku pred vŕtaním do steny. Dôležité: Mám v úmysle pripojiť palec pomocou palca, aby sa zabránilo vniknutiu omietky do neho. Zakotvím kohútik a jednoducho ho priskrutkujem na potrubie, na ktoré som umiestnil a privaril maticu. Zaistím, aby bol dokonale dotiahnutý nastaviteľným kľúčom.

Krok 8 - zapnem kohútik!

Inštalácia je dokončená, je čas otvoriť kohútik a nechať prúdiť vodu!