Podrobne

Na tomto rastlinnom balkóne: 5 nápadov, ktoré treba pamätať

Na tomto rastlinnom balkóne: 5 nápadov, ktoré treba pamätať

S príchodom krásnych dní si všetci myslíme, že balkón už bude pripravený na leto. Ak sa vám páči aj my, chcete vytvoriť skutočný malý kúsok zelene, nechajte sa inšpirovať týmto zeleným balkónom navrhnutým spoločnosťou Ikéa. Najmä 5 nápadov nás zaujalo. Dešifrovanie.

Idea č. 1: Vytvorte zelenú stenu

Na vytvorenie malého rohu zelene na vašom balkóne sa zelená stena zdá byť základným prvkom. Ak však nemôžete alebo nechcete vytvoriť otvor v stene na inštaláciu kvetináčov alebo drevených mreží, existuje ďalšie rovnako dekoratívne riešenie: podstavec. Všetko, čo musíte urobiť, je zasunúť všetky vaše obľúbené kvety a prečo nie nejaké aromatické rastliny.
Fotokredit: Ikéa

Idea č. 2: Vyberte si zelený nábytok

Kto hovorí, že balkón rastlín, nevyhnutne hovorí, že prírodný nábytok. Dáme si to na stôl a zelené stoličky, ale môžete si vybrať aj iné farby, ako je béžová alebo hnedá. Drevený nábytok je samozrejme vítaný za predpokladu, že sa javí v jeho najprirodzenejšej podobe.
Fotokredit: Ikéa

Idea č. 3: Závesné kvetináče

Zábradlie vášho balkóna môže byť tiež potrebné na vytvorenie dekorácie rastlín. Pretože na zavesenie existujú špecializované kvetináče, vyberáme si jednu alebo dve v závislosti od nálady a samozrejme zelenú. Pestujú narcisy, divé kvety a dokonca aj šaláty; je to na vás!
Fotokredit: Ikéa

Idea č. 4: Rozhodnite sa pre stoličku

Malý balkón je veľmi užitočný, ale môže sa rýchlo stať veľmi preplneným priestorom. Aby ste po inštalácii stola a dvoch stoličiek správne obiehali, musíte pri pozvaní niekoľkých priateľov nájsť praktické riešenie, aby ste mali dostatok sedadiel. Jednoduchý, ale efektívny nápad: kúpte si štyri alebo päť stoličiek, ktoré stohujete a posúvate sa do rohu, keď ich nepotrebujete.
Fotokredit: Ikéa

Idea č. 5: Vložte nejaké žlté príslušenstvo

A pre prebudenie tejto veľmi zelenej dekorácie urobia niektoré doplnky inej svetlej farby trik. Tu a tam sú usporiadané malé kanvy, lucerny a žlté kvetináče. Môžete si tiež zvoliť žiarivo červenú alebo elektrickú modrú farbu, ktorá dotiahne dekor dekorácie.
Fotokredit: Ikéa