Video: úspešná výsadba s Alainom Darrozem

Video: úspešná výsadba s Alainom Darrozem

Záhradníctvo môže byť vášňou, ale nie je to jediný faktor potrebný na vykonanie zázrakov počas rôznych výsadieb. Ak chcete dať šance na svoju stranu, postupujte podľa pokynov Alaina Darrozeho a podniknite správne kroky, aby ste im poskytli najlepšie možné podmienky pre rozvoj. Naučte sa, ako úspešne zasadiť, na video!

Pozrite si video

Pripravte sa na výsadbu

V rámci svojej demonštrácie sa Alain Darroze rozhodol zasadiť mangold. Švajčiarsky mangold je jednoročná bylina pestovaná ako zeleninové rastliny a konzumovaná ako zelenina. V prvom rade je vhodné použiť iné rastliny, ktoré umožnia lepší začiatok správ. List kostra a kapradina sú perfektné. Hnoj môžeme skutočne vyrobiť, vysušiť, vložiť do kompostu alebo ho čerstvým použiť na kontakt s koreňmi mladých výhonkov. Ich priaznivé účinky pochádzajú najmä z minerálnych solí, ktoré obsahujú. Zhromaždite niekoľko rastlín pohodlia a paprade a nasekajte ich jednoduchým rýčom. Potom rozložte zvyšok v poskytnutom kanále, aby ste vyhoveli vašim rastlinám. Zakryte ich kompostom a po každej strane kanála zložte malú zeminu, aby zostali iba brázdy. Predstavte im svoje mladé rastliny a medzi jednotlivými nohami ponechajte malý priestor. V prípade mangoldu je potrebných tridsať centimetrov. Akonáhle je výsadba je kompletný, môžete zalievať.

Udržujte svoju plantáž

Odporúča sa tiež vytvoriť rastlinný pokryv, ktorý sa tiež nazýva mulč, s nylonom, trávou, pilinami ... Alain Darroze získal šupky z kakaových bôbov. Cieľom je vytvoriť malú provizórnu a veľmi ľahkú prikrývku a čakať, kým sa malé listy mangoldu stanú energickejšími. Tento rastlinný pokryv ponúka niekoľko výhod: - odpudzuje slimáky, - zabraňuje vývoju burín, - udržuje vlhkosť na zemi, - rozkladom uvoľňuje horčík a draslík, ktoré sú veľmi prospešné pre rozvoj rastlín. Nechajte pokryť túto rastlinu pätnásť dní a pridajte druhú vrstvu. Záhrada tak bude mať ochranu, aby prešla zimou a bude môcť správne rásť, podľa potešenia vašich chuťových pohárikov, keď príde letná sezóna. Vďaka neoceniteľnej rade Alaina Darrozeho poznáte základné gestá úspešnej plantáže. Neváhajte použiť tento trik na vytvorenie krásnej záhrady a skvelých rastlín! Nájdite plantáž Réussir une od Alaina Darroze na stránke Minutefacile.com. Produkoval Minute Facile.