Arpin, vysokohorská vlna

Arpin, vysokohorská vlna


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Malý spriadací závod Savoyard založený takmer pred dvoma storočiami je výsledkom remeselníckej práce a vášne, ktorú zdieľa osem generácií. Arpin, to sú krásne materiály, mäkké a teplé, prírodné farby. Je to tiež predkové know-how, ktoré dnes získava značku bezkonkurenčné uznanie, a to tak pre svoje tkaniny, odevy a módne doplnky, ozdobné predmety, ako aj pre svoju batožinu.

Zrodenie značky

Arpin, ktorý sa narodil takmer pred dvesto rokmi v Alpách, je predovšetkým rodinným príbehom. V roku 1817 Jean-Baptiste Arpin, ktorému pomáhal jeho svokra François Griotteray, slávnostne otvoril Spinning mill zameraný na výrobu oblečenia v Drap de Séez a stany v Drap de Bonneval pre dobrodruhov, vojakov. a horskí ľudia. Potom, čo spravoval Paul Arpin, pradiarna vytvorila nespornú povesť v Alpách aj mimo nej vďaka kvalite látky Bonneval. Teplo, ktoré rozptyľuje, je také, že táto tkanina sa použije na výrobu oblečenia dodávaného do Himalájí.

Fotografie: Arpin Najmenej osem generácií sa podarí zachovať ducha pradiarne Arpin, ktorá vybaví oblečenie športovcov počas olympijských hier v Albertville v roku 1992. V roku 2003 sa Drap de Bonneval vyberie na zbierku odevov Haute Couture. Až v roku 2010 otvoril dom Arpin svoj prvý obchod v centre Chamonix. Značka je teraz súčasťou kultúrneho dedičstva, pretože štrnásť jej strojov je klasifikovaných ako historické pamiatky.
Fotokredit: Arpin

Filozofia sa nezmenila už dvesto rokov

Takýto výstup je možný iba vďaka výnimočnému know-how a spoľahlivej húževnatosti. Arpin je tiež na rozdiel od iných moderný a tradičný štýl. Spoločnosť Arpin sa v priebehu času dokázala prispôsobiť potrebám a trendom. Alpská vlna, ktorá sa používa na výrobu arpinských výtvorov, sa dodáva z oviec z Valle d'Aosta, Tarentaise, Maurienne a Beaufortain. Takmer dve storočia sa spôsob výroby nezmenil, rovnako ako filozofia značky sa zakladala na rešpektovaní životného prostredia, ale aj na vlne ošetrenej s úctou. Nepoužívajú sa žiadne chemikálie a farby sú zaručené prírodné.
Fotokredit: Arpin

Arpin, legendárna značka

Všetky zbierky Arpin sa vyrábajú remeselným spôsobom a narezávajú sa na veľmi kvalitné tkaniny ako Muletière, Alps, Fabric of Séez, Drap de Savoie a Drap de Bonneval. Každý milovník krásnych materiálov môže zviesť iba kolekcia vankúšov, hodov, prikrývok, ale aj módnych doplnkov a línia oblečenia Arpin. Rovnaká starostlivosť sa venuje koženému tovaru a batožine, ako aj výrobe značkových dekoratívnych predmetov. Arpin - mýtická značka - je uznávaná všetkými a v roku 2013 ju vybralo luxusné hotelové zariadenie M Megève na výrobu záclon, vankúšov, posteľnej bielizne, ale aj uniformy zamestnancov v súčasných farbách.
Fotokredit: Arpin


Komentáre:

 1. Lyza

  No dobre, nie je to takpovediac potrebné.

 2. Otis

  Navrhujem, aby ste prišli na stránku, kde je veľa článkov na tému, ktorá vás zaujíma.

 3. Akirr

  Portál je vynikajúci, odporučím ho svojim priateľom!

 4. Doumuro

  Je to výborný nápadNapíšte správu