Arpin, vysokohorská vlna

Arpin, vysokohorská vlna

Malý spriadací závod Savoyard založený takmer pred dvoma storočiami je výsledkom remeselníckej práce a vášne, ktorú zdieľa osem generácií. Arpin, to sú krásne materiály, mäkké a teplé, prírodné farby. Je to tiež predkové know-how, ktoré dnes získava značku bezkonkurenčné uznanie, a to tak pre svoje tkaniny, odevy a módne doplnky, ozdobné predmety, ako aj pre svoju batožinu.

Zrodenie značky

Arpin, ktorý sa narodil takmer pred dvesto rokmi v Alpách, je predovšetkým rodinným príbehom. V roku 1817 Jean-Baptiste Arpin, ktorému pomáhal jeho svokra François Griotteray, slávnostne otvoril Spinning mill zameraný na výrobu oblečenia v Drap de Séez a stany v Drap de Bonneval pre dobrodruhov, vojakov. a horskí ľudia. Potom, čo spravoval Paul Arpin, pradiarna vytvorila nespornú povesť v Alpách aj mimo nej vďaka kvalite látky Bonneval. Teplo, ktoré rozptyľuje, je také, že táto tkanina sa použije na výrobu oblečenia dodávaného do Himalájí.

Fotografie: Arpin Najmenej osem generácií sa podarí zachovať ducha pradiarne Arpin, ktorá vybaví oblečenie športovcov počas olympijských hier v Albertville v roku 1992. V roku 2003 sa Drap de Bonneval vyberie na zbierku odevov Haute Couture. Až v roku 2010 otvoril dom Arpin svoj prvý obchod v centre Chamonix. Značka je teraz súčasťou kultúrneho dedičstva, pretože štrnásť jej strojov je klasifikovaných ako historické pamiatky.
Fotokredit: Arpin

Filozofia sa nezmenila už dvesto rokov

Takýto výstup je možný iba vďaka výnimočnému know-how a spoľahlivej húževnatosti. Arpin je tiež na rozdiel od iných moderný a tradičný štýl. Spoločnosť Arpin sa v priebehu času dokázala prispôsobiť potrebám a trendom. Alpská vlna, ktorá sa používa na výrobu arpinských výtvorov, sa dodáva z oviec z Valle d'Aosta, Tarentaise, Maurienne a Beaufortain. Takmer dve storočia sa spôsob výroby nezmenil, rovnako ako filozofia značky sa zakladala na rešpektovaní životného prostredia, ale aj na vlne ošetrenej s úctou. Nepoužívajú sa žiadne chemikálie a farby sú zaručené prírodné.
Fotokredit: Arpin

Arpin, legendárna značka

Všetky zbierky Arpin sa vyrábajú remeselným spôsobom a narezávajú sa na veľmi kvalitné tkaniny ako Muletière, Alps, Fabric of Séez, Drap de Savoie a Drap de Bonneval. Každý milovník krásnych materiálov môže zviesť iba kolekcia vankúšov, hodov, prikrývok, ale aj módnych doplnkov a línia oblečenia Arpin. Rovnaká starostlivosť sa venuje koženému tovaru a batožine, ako aj výrobe značkových dekoratívnych predmetov. Arpin - mýtická značka - je uznávaná všetkými a v roku 2013 ju vybralo luxusné hotelové zariadenie M Megève na výrobu záclon, vankúšov, posteľnej bielizne, ale aj uniformy zamestnancov v súčasných farbách.
Fotokredit: Arpin