Chyby, ktorým sa treba vyhnúť, aby sa optimalizoval priestor

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť, aby sa optimalizoval priestor

Nedostatok miesta je skutočný problém, ktorý však možno zmierniť určitým praktickým zmyslom, ktorý vám umožní optimalizovať priestor. A ak neviete, ako na to, odporúčame vám objaviť základné chyby, aby ste predišli optimalizácii priestoru v interiéri.

Nenechajte zaplniť priestor

Predovšetkým, aby ste mohli využívať maximum priestoru, musíte začať tým, že zrušíte svoje izby. Najprv odstránením neporiadku a poskytnutím priestoru všetkému, aby sa predišlo vizuálne prílišnému zaplneniu miestnosti, ale tiež výberom nábytku prispôsobeného veľkosti vašej izby. Napríklad sa vyvarujeme výberu veľkej rohovej pohovky na malom priestore, pretože vedľa tohto kusu nábytku by miestnosť vyzerala veľmi úzko. Cieľom je nájsť ten správny vzorec, aby bol nábytok primeraný veľkosti miestnosti. A nech sa stane čokoľvek, váš nábytok by nikdy nemal brániť priechodu, pretože vaše pohodlie bude určovať cirkulácia vo vašom priestore.

Nezabudnite na výšku

Ak nie je dostatok miesta, neváhajte využiť všetky dostupné riešenia na občerstvenie na štvorcových metroch. Zvážte tiež použitie povrchu steny a výšky stropu, ktorý predstavuje prekrásny priestor, ktorý nie vždy myslíme na jeho využitie. Môžete sa rozhodnúť pre úložný priestor, ktorý zaberá celú stenu, hrať sa s policami a dokonca skladať skladovacie boxy napríklad nad kusom nábytku. Veľkou výhodou skladovania vo výške je, že získate úložný priestor bez straty štvorcových metrov na zemi. Inými slovami, vynásobíte svoje úložné kapacity pri zachovaní rovnakého miesta. Skladovanie je okrem praktického riešenia v konečnom dôsledku veľmi dekoratívnym riešením na obloženie stien. Takže vyhráte v oboch bodoch!

Nezbavujte sa modulárneho nábytku

Aby ste optimalizovali priestor, nič neprekonáva modulárny nábytok, ktorý vám umožní ponúknuť niekoľko funkcií do jedného priestoru. Napríklad vďaka predlžovacej konzole sa z veľmi malého kusu nábytku môže stať stôl, do ktorého sa môžu prijímať priatelia, av obývacej izbe je možné stolík zdvihnúť a ponúknuť vám jedálenský stôl. Je to takmer kúzlo! Všetok transformovateľný nábytok je preto vítaný, ale počíta sa aj so zasúvateľným nábytkom. Ten zmizne úplne a ponúka vám ešte viac miesta. Napríklad posteľ Murphy sa môže schovávať na strope, takže vaša izba je počas dňa obývacou izbou a spálňou v noci. Čo hrať s priestormi podľa jeho potrieb!

Nevylučujte šité na mieru

Nakoniec, keď sú priestory malé a zle organizované, trávite veľa riešení hľadaním energie, ktoré sú niekedy takmer nemožné. V závislosti od prípadu je niekedy lepšie zavolať interiérového dizajnéra, ktorý bude schopný nájsť pracovné riešenia, ktoré vám umožnia ušetriť miesto. Môže vám ponúknuť veci na mieru, ktoré vám často uľahčia život bez predraženia. Preto neváhajte požiadať o cenovú ponuku, ktorú môžete považovať za šitú na mieru. Všimnite si, že pri hľadaní kusu nábytku, ktorý dokonale nájde svoje miesto v priehlbine, môžu remeselníci tiež navrhovať projekty podľa vášho rozpočtu.