Dal som posuvnú bránu

Dal som posuvnú bránu

Tu je dobrá príležitosť urobiť nejaké cvičenie: nainštalujte posuvnú bránu! Naozaj, okrem hmotnosti samotnej brány bude potrebné vŕtať a skrutkovať betón, čo nie je vždy ľahké. Na túto operáciu je potrebná dobrá dávka know-how a pomoc niekoľkých priateľov! Inštalácia tohto portálu si bude vyžadovať dobrú poldennú prácu.

Krok 1 - zhromažďujem svoje nástroje

Inštalácia posuvnej brány vyžaduje pomerne ťažké nástroje: vŕtačku, skrutkovač, brúsku, pílku a prípadne zváracie zariadenie. Plánujem všetky ochrany (obuv, rukavice ...), ako aj sledovaciu súpravu a ďalšie nástroje, ako sú kladivo, kľúče, svorka, kefa. Použité skrutky a hmoždinky sú 8.

Krok 2 - Vykonávam merania

Najprv skontrolujem rovnosť svojej podlahy medzi stĺpmi a úrovňou stĺpov, dva prvky, ktoré podmieňujú všetko ostatné. Potom zmerám umiestnenie koľajníc a označím ich os na zemi pomocou sledovacieho lana. Potom položím svoju prvú koľajnicu. Spolu s inými zbraňami môžem umiestniť bránu tak, aby skontrolovala svoju os prvýkrát, ako aj nasledujúce.

Krok 3 - Upevňujem koľajnice na zem

Po inštalácii prvej koľajnice ju upevníme vŕtaním betónu na zem pomocou vhodného vrtáka. Zaistil som kladivom a zaskrutkoval. Položím druhú koľajnicu do súladu s prvou a tak ďalej. Ak brána nie je vyrobená na mieru, možno budem musieť znížiť poslednú koľajnicu na správnu dĺžku.

Krok 4 - Nainštalujem vodiacu koľajnicu

Prvý stĺp na úvodnej strane bude obsahovať sprievodcu môjho portálu. Držím ju svorkou, nastavíme ju na vrchol brány a označíme upevňovacie otvory. Demontujem zostavu, aby som znova vŕtala a pripevnila vodiacu lištu.

Krok 5 - Opravím zarážky

Na druhý stĺpik používam rovnakú metódu na fixáciu zátky. Inštalujem tiež zarážku na koniec koľajníc: baňa odpočíva na zemi a postupujem rovnako ako pri priskrutkovaní koľajníc. Po každej operácii si myslím, že je potrebné skontrolovať úrovne. V mojom prípade stále potrebujem umiestniť kovovú zátku na horný koniec brány a musím ju zvariť.

Krok 6 - Umiestnim môj portál

Všetko sa robilo podľa pravidiel, ostáva len na mne, aby som definitívne umiestnil svoju bránu na koľajnice, na zem ako na vodiacu koľajnicu. Môžem mať nejaké úpravy, ktoré sa dajú urobiť. Vzhľadom na váhu je nevyhnutná pomoc jedného alebo dvoch priateľov. Naposledy som si všimol, že úrovne sú dobré, a uvoľnením môjho úplne nového portálu jeho posunutím. Vybral som si elektrickú bránu, takže musím počkať, kým príde odborník. Keby moja brána bola manuálna, musel by som urobiť posledný krok, nasadiť príslušenstvo ako rukoväť.