Video: príprava kvetináčov a kvetináčov

Video: príprava kvetináčov a kvetináčov

Chcete kvetiť svoj balkón alebo záhradu? Už ste sa rozhodli pre pestovanie kvetináčov alebo kvetináčov? Aby vaše rastliny mohli rásť v dobrých podmienkach, je nevyhnutné poskytnúť im dobre pripravený kvetináč. Ophélie, záhradný tréner, vám vysvetlí postup rýchlo a jednoducho.

Pozrite si video

Čo potrebujete

Na správnu prípravu kvetináča s cieľom pestovať akýkoľvek druh rastlín (odrezky, sadenice, kvetinové rastliny atď.) Potrebujete: - kvetináč alebo kvetináč, - kúsky rozbitého hrnčiarskeho hrnca. , - hlinené gule, - zalievacia zemina.

Pripravte si kvetináč

Najskôr položte kúsky terakoty na dno kvetináča cez otvory. Cieľom je zabrániť tomu, aby sa naplnili zemou alebo hlinenými guľami, ktoré by zabránili tečeniu vody. Potom nalejte hlinené gule. Vytvorte vrstvu asi dva centimetre. Hlinené perličky sú dôležité: umožňujú koreňom, aby nezostali v nepretržitom kontakte s vodou, a tak bránia hnilobe. Udržiavajú tiež vlhkosť a uľahčujú odvodnenie, ktoré sú nevyhnutnými prvkami správneho vývoja kvetov. Akonáhle sa gule umiestnia do spodnej časti kvetináča, naplňte ich univerzálnou zalievacou zeminou a zľahka stlačte. Tento druh pôdy obvykle nevyžaduje pridávanie hnojív. Všetko, čo musíte urobiť, je umiestniť kvetináč alebo hrniec na tanierik. Ten vám umožní udržať vlhkosť na spodku rastlín, ale zabráni šíreniu vody všade, keď budete vodu. Teraz viete, ako pripraviť kvetináč, stačí vysadiť kvety, ktoré si napríklad kúpite v kvetináčoch v obchode. Ak je to váš prípad, neváhajte sa riadiť pokynmi spoločnosti Ophélie pre pestovanie kvetín v kvetináčoch. Nájsť Ako pripraviť kvetináč alebo kvetináč na Minutefacile.com. Produkoval Minute Facile. Niečo nové vo vašej záhrade a na vašom balkóne? Oslavujte návrat jari a uverejnite svoje fotografie na fóre