Test súpravy makarónov Lékué: víkend čokolády a pistácie

Test súpravy makarónov Lékué: víkend čokolády a pistácie

Tu je koniec veľkonočného víkendu, ktorý bol ničím iným než relaxačným! Namiesto leňošenia pod týmto krásnym jarným slnkom (v mojich snoch) som strávil posledných pár dní v kuchyni so svojím priateľom KitchAnne, aby som otestoval súpravu Lékué macarons, ktorá sa skladá zo silikónovej rohože (ďalšia súprava v ponúka dve), dekomax (ktorý môže nahradiť vreckový vak) a malú knihu receptov a vysvetlení.
Takto to dopadlo: „Pomôžte KitchAnne, musím vyskúšať súpravu macaronov, nikdy som macarony nevyrobil! Bude to voľné, fiasko, kolaps! Musíte prísť a pomôcť mi! " A ona dorazila, jej pečivo v kapse a kufrík plný profesionálneho riadu, aby mi podrobne vysvetlila, ako vyrobiť tieto slávne makaróny, ktoré vydesia väčšinu amatérskych kuchárov. Priznávam, že som poskytol ingrediencie, potom som ich sledoval pri filmovaní. V týchto videách som stále zohrával zásadnú úlohu tým, že som kládol otvorené otázky. „Predstieral som“ (alebo je to prirodzené?) Naivnú a blondínku, aby sme sa vyhli všetkým pasci pri výrobe makarónov. Počas tohto víkendu sme preto vyrábali čokoládové makaróny a pistácie makaróny. Výsledok chuti je bezchybný. Preto k výsledku videa ponúkam tri videá.

Recept na čokoládové makaróny

Toto video trvá hodinu, je určite dlhé, ale má tú výhodu, že je veľmi podrobný a dáva vám konkrétne informácie o všetkých fázach, čo robiť a nerobiť. Pre tento recept sme použili súpravu makarónov iba na tvarovanie škrupín.

Recept na makaróny pistácie

Toto video trvá pol hodiny. Rezám niekoľko dĺžok, aby ste mohli recept rýchlejšie sledovať. Na tento recept sme použili súpravu makarónov trochu viac ako na čokoládové makaróny!

Podrobnosti o použití a našich dojmoch

Toto tretie video ukazuje kľúčové momenty použitia súpravy macarons, ako aj naše dojmy z tohto produktu.

S týmito tromi videami si myslím, že sme obišli makarónu! Pre informáciu, dva recepty makaróny sú prevzaté z knihy Christophe Feldera „Pečivo“. Mimochodom, tabletová aplikácia pre túto knihu je k dispozícii za 2,69 EUR, ak si ju dnes stiahnete. Pokiaľ ide o súpravu makarónov Lékué, uvádzame zhrnutie výhod a nevýhod tohto produktu.

Výhody a nevýhody súpravy Lékué macarons

Pozitívne body - Pravidelnosť tlačidiel je ľahšie ovládateľná - Žiadna pomocná ruka pri používaní vrecka na pečivo - Napĺňanie dekomaxu je jednoduchšie ako pri vrecku na pečivo - Údržba je jednoduchšia: silikónová doska a Decomax vložené do umývačky riadu - Päť zásuviek vám umožňuje pripraviť iné prípravky ako makaróny - ekologickejšie, pretože nádoby sú opätovne použiteľné Záporné body - Strata materiálu, pretože v Decomaxe sa nemôžete dostať von toľko materiálu ako v sáčku na potrubie. - V Decomaxe sa vytvára vákuum, ktoré oslabuje tlak - poskytnuté recepty so súpravou nás vôbec neinšpirovala - Vymedzenie, ktoré bráni makarónom, je dobrým bodom na zabránenie šírenia cesta, ale niekedy môže uľahčiť vzlet po uvarení Lékué, Kit macarons, 38,75 € (1 koberec) a 49 € (2 koberce) Produkt ponúkaný značkou.
Páčilo sa vám tento článok? Pripojte sa ku mne v prosbe KitchAnne, aby ste prišli a otestovali iné nádoby na pečenie a dali nám ďalšie techniky!