Všetko o preventívnych metódach a alternatívach k burinám

Všetko o preventívnych metódach a alternatívach k burinámWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Príroda je taká, že krajina nikdy nezostane dlho nahá. Toto „tvrdé“ pravidlo je jedným z prvých, ktoré sa záhradník učí, často na svoje náklady. Pretože hon na nechcenú trávu, ktorá je umiestnená medzi dlažobnými kameňmi terasy alebo medzi nohami paradajok, je opakom výzdoby úspešnej zeleninovej záhrady. Záhradníctvo preto akceptuje zdieľanie vášho času medzi kultúrami, ktorých ovocie chcete, a tými, ktoré prekvitajú bez toho, aby boli pozvané. Ak je však rovnováha príliš naklonená na strane boja proti nežiadúcim, môže byť potešenie z jej záhrady trvalo ohrozené! Preto sú preventívne metódy a alternatívy k burinám tak cenné. Po prvé, záhradník bude musieť akceptovať, že bude pracovať menej (ak nie viac) svojej pôdy. V skutočnosti obsahuje tisíce semien a každé obrábanie pôdy vyprodukuje tisíce ďalších na povrchu. Môžete ich tiež nechať hlboko, tam, kde ich slnko nemôže prinútiť! Okrem toho súlad s niekoľkými jednoduchými pravidlami, ktoré sa uplatňujú každý rok, počas celého obdobia, z dlhodobého hľadiska znižuje zaťaženie burinou: - Na zabránenie ich šírenia použite kompost bez nežiaducich semien (nedávajte si buriny s kompostom alebo iba vtedy, ak ešte nie sú naočkované) - Voda iba v prípade potreby (tesne pod rastlinami), aby sa zabránilo kŕmeniu buriny medzi plodinami - nikdy Nechajte zem holú: je to pozvanie na klíčenie, ktoré sa uskutoční pri prvom semene! Je však málo pravdepodobné, že ide o semeno rastlín rajčiaka, reďkovky, mrkvy ... Teraz, keď bolo týchto niekoľko pravidiel stanovené, poďme sa pustiť do podrobností o alternatívach k burinám. ,

Mulčovanie

Zelenina a kvety potrebujú svetlo, aby prekvitali ... tiež burinu! Na základe týchto dôkazov je možné ich regulovať tak, že ich zbavíme tohto neočakávaného rastu. Toto je zásada mulčovanie ktoré zakrytím holej zeminy zabraňujú klíčeniu nežiaduceho a ich inštalácii. Toto nie je jediný záujem o mulčovanie, ktorý má tiež cnosti chrániť zem, podporovať životnosť pôdy a - v prípade organických mulčie - ju obohatiť ich rozkladom. Nakoniec, a to nie je zanedbateľné, je to ekologická a najmä estetická technika z dôvodu množstva dostupných materiálov (ľanové vločky, pucolán, drvené rastliny atď.).

Geotextilné filmy

Geotextilné filmy pracujú na rovnakom princípe a majú dlhšiu životnosť. Dajú sa rozdeliť do dvoch hlavných skupín: biologicky rozložiteľné filmy a syntetické geotextílie. Prvý z nich sa použije pri zakladaní nových plodín, aby sa mohli usadiť pred burinou. Druhá má oveľa dlhšiu životnosť, ale potom nemá nič ekologické. Sú veľmi odolné, sú určené hlavne do uličiek a terás vystavených silným pasážam a tam, kde je potrebné za každú cenu zabrániť vyvýšeniu pôdy, najmenší medzipriestor postačuje na to, aby sa klíčilo semeno.

Pôdne rastliny

Túto úlohu môžu zohrávať aj rastliny: to je prípad rastlín používaných v zelenom hnoji na obsadenie a obohatenie pôdy medzi dvoma plodinami. To platí aj pre krátke plodiny, ktoré sa dajú použiť ako pôdny pokryv v masívoch, kde je burina obzvlášť komplikovaná hustotou plantáží. Tieto rastliny nielenže zaberajú pôdu namiesto nežiaducich rastlín, ale navyše sú neoddeliteľnou súčasťou masívov vďaka svojej dekoratívnej sile a komplementárnosti s vyššími rastlinami, ktoré pomáhajú vylepšovať. V prípade trvalých odrôd je dôležité burinu dlho pred usadením, potom je potrebné obmedziť s malou prácou na údržbe čas, ktorý rastliny zaberajú v priestore, ktorý im je pridelený. Tu je niekoľko rastlín na zakrytie pôdy, ktoré je potrebné objaviť a prijať: - plášť dámy s našuchorenými listami v hviezdach a jej malými žlto-zelenými kvetmi, ktoré sa otvárajú v lete väčšie potešenie - Brčál pre jeho jarné kvitnutie a jeho šarm, ktorý pripomína atmosféru podrastov. Všimnite si, že výber druhov sa uskutoční vždy, berúc do úvahy povahu pôdy a slnečné žiarenie.

Zelený hnoj

Zelený hnoj majú dvojakú úlohu. Prvý, takmer zrejmý, spočíva v obohatení pozemku, na ktorom sú inštalované: tak obrábaním pôdy, ako aj rozložením ich suchých materiálov, hneď po nastrihnutí a začlenení do pôdy. Druhou úlohou je predchádzať burinám prostredníctvom využívania pôdy, čo je možné vďaka ich veľmi rýchlemu rastu. Nainštalované na konci plodiny a počas čakania na ďalšiu plodinu účinne bránia usádzaniu burín a zároveň prinášajú ich pôdnu bohatosť. Vynikajúce anti-burinové riešenie pre rastlinnú náplasť! Na konci plodiny sa teda musíte prinútiť vyčistiť pozemok a potom ho zasiať zeleným hnojom, ktorý bude zaberať pôdu namiesto nežiaduceho. Toto úsilie nie je nič v porovnaní s prínosom zaistenia voľnej a vyživovanej pôdy pre ďalšiu úrodu!

Kvetinová lúka

Existuje veľa záhrad, ktoré zahŕňajú málo využívané alebo nekultivované oblasti, ktoré neposkytujú nič z hľadiska životného priestoru a zároveň sú záťažou z hľadiska údržby (odstraňovanie buriny, kosenie atď.). Prečo nie zasiať nejaké kvetinová lúka - tiež nazývaný kvetovaný úhor - to znamená kvety v zmesi, ktoré zaberajú priestor a zároveň prinášajú veselosť a farbu? Nehovoriac o potešení hmyzu, ktorý nájde niečo na ochranu a hľadanie potravy, najmä v prípade „medových“ zmesí (kozmos, fébia, kentaura ...) špeciálne navrhnutých na prilákanie včiel a iného opeľujúceho hmyzu do záhrady. Tým nielenže zníži svoju záťaž súvisiacu s údržbou, ale obnoví aj povahu divokých priestorov a zároveň podporí biodiverzitu.

Kosenie a kosenie

Okrem určitých trvalých burín, ktoré sa rozmnožujú oddeľovaním koreňa (väznica, praslička atď.), Sa treba báť ostatných počas ich rastu až semena. Jednoduchou alternatívou je zasiahnuť do tejto fázy, aby sa zabránilo šíreniu semien, jednoduchým kosením prírodných priestorov záhrady a pravidelným kosením trávnika. Je skutočne oveľa menej reštriktívne ako rezanie buriny! A keď viete, že bodliak z polí produkuje viac ako 4 000 semien, väzivo až 600 ... rýchlo pochopíte záujem zasiahnuť skôr, ako semeno vzrastie! Môžeme sa teda naučiť žiť s nežiadúcimi. Na záhrade môže byť obsiahnutý háj kopytníc ... alebo dokonca znovuobjavený pre svoje cnosti: púčiky jeho púčikov, ktoré pripravujú chutnú polievku alebo dokonca tých jeho listov, ktoré vytvárajú báječný hnojivý hnoj. Čo ak by nakoniec bola najlepšou alternatívou k odstráneniu buriny zmena vzhľadu?