Články

Ibride: tvorivá dielňa podľa imidžu tvorcov

Ibride: tvorivá dielňa podľa imidžu tvorcov

Ibride je príbeh troch ľudí. Rachel Convers, Benoît Convers a Carine Janin. Tvoria veľmi vyvážené trio, ktoré sa snaží preniknúť do objektov viac ako charakter alebo prítomnosť. Grafický a nekonvenčný dizajn, strašidelný, zábavný a citlivý vesmír. Ak ešte nepoznáte Ibride, mali by ste milovať ich vtipné zvieracie predmety!

Editor aj tvorca

Toto trio si vybralo samo vydavateľstvo, aby bolo možné starostlivo vyrábať malé originálne zbierky, ktoré možno opísať ako autorov dizajn. Majú iba jednu filozofiu: citlivé predmety, ktoré modifikujú obvyklé vnímanie hrou s dvojitou funkciou. Ibride je jedným z mála francúzskych vydavateľov, ktorí sa môžu pýšiť autonómiou a úplnou slobodou vo svojich umeleckých a obchodných smeroch!

Prechody medzi nábytkom a zvieratami!

Mohli by sme definovať Ibrideove výtvory ako napoly zviera a napoly človeka. Príroda je ich detským ihriskom od roku 1996, pretože sa začalo v dielni pripojenej k ich rodinnému domu v centre lesa. Táto zbierka s názvom „firemný nábytok“ zahŕňa zvieratá rozrezané na polovicu, ktoré sa potom prepracujú na nábytok. Táto zbierka z roku 2004 potom porodila stoličku so psom SULTAN, komiks na doe BAMBI alebo dokonca pštrosie konzoly DIVA! Posledne menovaný získal cenu Discovery Prize Discovery na veľtrhu Maison & Objet v Paríži v roku 2005.

Spolupráca s veľkými menami

Ibride dlho pracovala pre spoločnosť HABITAT, ktorá si predovšetkým objednala sériu hrnčekov „Akina“, ktoré sa stali najlepším predajcom. Táto skorá spolupráca bola hnacou silou rozvoja tria. Ibride tiež vytvoril sériu siedmich vesmírov, ktoré ozdobili koncoročné darčekové krabičky pre značku KENZO parfumy, najpredávanejšiu značku vo Francúzsku a na celom svete!

Štýl Ibride

Výrobky Ibride pochádzajú zo spojenia formy a grafiky. Ibrideova grafika nie je ani zďaleka jednoduchým motívom umiestneným na objekte: je úzko spojená s objektom samotným a posilňuje jeho význam. Ibrideove objekty rozprávajú príbeh, a preto majú niečo veľmi osobné. V týchto objektoch a na týchto obrázkoch sa však nachádzajú ľudia všetkých kultúr! Poetická grafika, ktorá zdobí výtvory Ibride, kombinuje vplyvy a éry na vytvorenie nepravdepodobných stretnutí medzi minulými a súčasnými, skutočnými a imaginárnymi.