Roche Bobois: 50 rokov špičkového nábytku

Roche Bobois: 50 rokov špičkového nábytku

Je to príbeh zjednotenia dvoch rodín: rodiny Roche a rodiny Chouchan. Stretnutie medzi Philippe a François Roche, Jean-Claude a Patrickom Chouchanom sa konalo v roku 1960 na kodanskom veľtrhu. Pôvodne sa uvažovalo o dovoze škandinávskeho nábytku do Paríža. Od zjednotenia týchto dvoch rodín sa zrodila značka Roche Bobois.

Začiatok

V roku 1950 Jean-Jacques Roche a jeho dvaja synovia Philippe a François otvorili v Paríži dva obchody na ulici rue de Lyon. Chcú byť referenčným bodom pre tradičný francúzsky nábytok. Zároveň v inej parížskej štvrti predáva rodina Chouchanov v Boulevard Sebastopol nábytok „Au Beau Bois“, ktorý sa neskôr zmení na „Bobois“. Obidve rodiny sa stretnú na kodanskom veľtrhu v roku 1960 a založia spoločnosť Roche Bobois. Aby sa spoločnosť mohla rýchlo rozvíjať, prijala v tom čase úplne nový a inovatívny distribučný model: franchising. Aby prilákala franšízy, Roche Bobois začína spolupracovať s dizajnérmi ako Pierre Paulin alebo Marc Berthier. V priebehu rokov sa spoločnosti podarilo prostredníctvom svojich kolekcií vytvoriť skutočný štýl v súlade s potrebami svojich zákazníkov tak na vnútroštátnej, ako aj na celom svete!

Talentovaní a začínajúci dizajnéri

Od svojho založenia Roche Bobois rozvíja svoje zbierky v spolupráci s mnohými návrhármi, architektmi a tvorcami. V 80. rokoch s Hansom Hopferom spolupracoval so značkou, potom Luigi Gorgoni začal spoluprácu s editorom nábytku 30 rokov. V roku 2000 sa zrodili kolekcie ako Metropolis v spolupráci s Iosa Ghini, kolekcia Rive Droite od Christophe Delcourta, kolekcia Furtif od Daniel Rode ... Módni návrhári sa tiež rozhodli priniesť svoj osobný vesmír do Roche Bobois : Kenzo, Missoni, Ungaro, Jean-Paul Gaultier a Sonia Rykiel. Všetky kolekcie majú spoločné vlákno: nábytok je považovaný za krásny a funkčný! Roche Bobois tak s týmito talentovanými dizajnérmi rozvíja určitú myšlienku dizajnu: dizajn pre život.

Špičková a medzinárodná značka

Tvorby Roche Bobois možno opísať ako špičkové vo svete nábytku a dekorácií. Ich špecifickosťou je byť pod luxusom, ktorý im umožňuje rozširovať svoju ponuku. Zákazníci si dokonca môžu prispôsobiť svoj vlastný nábytok! Väčšina obchodov Roche Bobois sa nachádza v zahraničí. V priemere je boutique otvorený každý mesiac a dnes je vývoj skupiny hlavne medzinárodný. S 240 obchodmi a zastúpením vo viac ako 40 krajinách sa Roche Bobois naďalej rozširuje a posledný otvorený obchod sa nachádza v Mníchove. Dobrý dôkaz francúzskeho vplyvu z hľadiska dizajnu!