Komentáre

Uvedomil som si a dal som dvojitý záves

Uvedomil som si a dal som dvojitý záves

Dvojitá opona má dvojitý záujem: reguluje vstup svetla do vašich izieb - predovšetkým do spálne alebo obývacej izby, a prináša estetický dojem. Dvojitá opona vás tiež chráni pred teplom a chladom, ako aj zvonku ...

Krok 1 - Zhromaždím materiál potrebný na výrobu záclony

Aby som urobil záclonu, potrebujem dosť látky na zakrytie môjho okna a zhromaždenie záclony, dvojnásobnú šírku okna. Potrebujem kúsok rulety zodpovedajúci šírke môjho závesu. Plánujem háčiky na pripevnenie krúžkov a krúžkov, ktoré mi umožnia zavesiť záves.

Krok 2 - Plánujem umiestnenie svojej dvojitej opony

Vykonávam presné merania výšky a šírky okna. Šírku plánujem prekročiť na každej strane 15 cm

Krok 3 - zmeram svoju látku

Počítam dvojnásobok šírky okna, aby som mal šírku látky potrebnú na zhromaždenie záclony. Pokiaľ ide o dĺžku, počítam o 15 cm viac nahor a nadol pre lemy: klapka 5 cm a lem 10 cm. Tiež meram ruflette tým, že som urobil rovnaké meranie ako šírka okna.

Krok 4 - Strihám a prešívam látku

Po označení meraní na tkanine špeciálnou kriedou na textil som ju nakrájal na požadovanú veľkosť. Potom urobím bočné lemy, potom horné a spodné lemy.
Stroj som steh bočné lemy.

Krok 5 - Dal som ruflette

Aby som dal ruflette, nechám 2 cm na vrchu opony a opravím ruflette pomocou kolíkov, spodok rufety musí dosiahnuť spodok lemu. Takže ak lemujem 10 cm a ponechám medzeru 2 cm, šírka ruflette by mala byť 8 cm. Existujú ruflety rôznych šírok. Šírka horného lemu určuje ona. Čím väčšia je ruleta, tým väčšia je hlava mojej opony. Podobne, čím väčšia je hlava, tým menej krúžky uvidíme. Akonáhle bola ruflette upevnená pomocou kolíkov, postavil som ju a nakoniec som do celku píchol celý stroj pomocou švu v hornej a dolnej časti rulety.

Krok 6 - Položil som háčiky

Potom háčiky upevňujem v pravidelných intervaloch na ruletu. Niektoré háčiky sú zošité priamo, iné musia byť zošité. Môžete ich opraviť v dvoch rôznych výškach. Ak ich umiestnite do vysokej polohy, prstene sa budú zobrazovať, keď sa opona upevní, zatiaľ čo v spodnej polohe budú prstene prakticky neviditeľné: je to voľba. Tu som ich dal dole. Dávam pozor, aby som nešil vlákna, ktoré použijem na zhromaždenie ruflette.

Krok 7 - Položil som krúžky

Zacvakávam krúžky na háčiky určené na tento účel.

Krok 8 - Pripravujem materiál na inštaláciu závesovej tyče

Na inštaláciu závesovej tyče potrebujem dve podpery, skrutky, skrutkovač alebo skrutkovač. Plánujem pílu a brúsny papier.

Krok 9 - Nainštalujem podporné lišty

Podpery priskrutkujem na preklad nad oknom alebo v tvrdej časti steny. Plánujem predĺžiť na každej strane 10 cm tak, aby záves pokrýval celé okno.

Krok 10 - meram dĺžku tyče

Tyč som vložil do podpery a skontrolujte, či nepresahuje 20 cm. Inak som to videl v správnej dĺžke a prešiel som brúsnym papierom cez rezanú časť.

Krok 11 - Položím záves

Nakoniec môžem položiť oponu. Skontrolujem správnu dĺžku a zošívam spodný lem.

Krok 12 - Moje okno je oblečené

Po skontrolovaní, či je záclona zhromaždená správne, ju žehlím a nakoniec ju odložím.