Krátko

Krok za krokom: zasadte holú koreňovú ružu

Krok za krokom: zasadte holú koreňovú ružu

Ak ste vynechal výsadbu jeseň, priaznivejšie pre výsadbu holých koreňových ruží, nebojte sa, môže to byť až do apríla / mája. Výsadba holých koreňov má niektoré výhody; ruže sa extrahujú zo zeme na otvorenom poli, nie sú rozmaznávané skleníkom, a preto sú odolnejšie voči zmene substrátu. Korene normálne rástli v zemi bez obmedzenia hrnca, ktorý má tendenciu tvoriť buchty na úrovni koreňov, s rizikom udusenia, ktoré tým vytvára. Nakoniec sa ruže pestované týmto spôsobom kupujú oveľa lacnejšie. Akonáhle je ruža podľa vášho výberu zakúpená, výsadba sa musí vykonať veľmi rýchlo, pričom hrozí riziko vyschnutia koreňov. Ruže majú všetky svoje osobitosti, tiež si overte svoje požiadavky z hľadiska slnečného svitu alebo typu pôdy, aby ponúkli podmienky priaznivé pre jej obnovu. Všeobecne platí, že ruže preferujú slnečné miesta a chránené pred vetrom. Ruže si vyžadujú veľa pozornosti pri prvom týždennom zalievaní, odstraňovaní výhonkov, burinách na nohách, odstraňovaní vädnutých kvetín ... v súlade s odporúčaniami predpísanými pre odrodu, ktorú vysadíte vo svojej knihe alebo encyklopédii, často pochádzajú z „dlhá skúsenosť a z toho budete mať úžitok. obtiažnosť : ľahké náklady : od 10 € do 50 € za nohu v závislosti od odrody Potrebné náradie : - Rýč - Strihač - Strážca - Vedro - Pralinka

Krok 1: Vyberte umiestnenie a vykopajte


Po skontrolovaní expozície a odporúčaní špecifických pre vašu ružovú krík, urobte dieru. Neskúšajte na svojej veľkosti, vaša ruža musí byť pohodlná, dokonca ani pri malej ružici nebude otvor 40 alebo 50 cm neprimeraný.

Krok 2: Pripravte si svoje prostredie


Spravidla sú ruže ako bohaté, mierne kyslé pôdy. Vytvorte zmes zalievacej pôdy a kompostu, aby vyplnili dno diery. V prípade, že odstránená pôda nie je skutočne ideálna, môže byť užitočné nahradiť ju úplne zmesou.
Umiestnite kopec zeme na spodok diery tak, aby korene sa rozprestierali okolo neho a dostatočne vysoké, aby bod vrúbľovania ruže nebol pochovaný, ale nachádza sa tesne nad zemou. Ak je to potrebné, položte kolík ležiaci na zemi, cez otvor a umiestnite ružový krík, aby ste si overili, či bod vrúbľovania nebude pochovaný.
Je tiež čas zasadiť stávku, keď ruža ešte nie je prítomná. Budete tak nútiť menej, aby ste udržali ružové kríky v zemi, ale predovšetkým sa tým vyhnete rezaniu koreňov potopením svojho podielu, čo by sa mohlo stať, keby ružové kríky boli na svojom mieste.

Krok 3: Pripravte rastlinu


Aby ste pomohli zotaveniu, korene ľahko orežte. Vystrihnite tie s chybami a zlomené časti.
Na podporu obnovy používame osvedčenú metódu, pralinku. Môže byť vyrobený zo zmesi hliny a kravského trusu, zakúpeného v záhradných centrách. Zistili sme to dokonca aj na základe rias. Aj keď prípravok nie je „dokonale“ prispôsobený želaniam rastliny, pralinka bude prospešná. Pred výsadbou nechajte rastlinu niekoľko hodín v tejto zmesi.

Krok 4: Zasaďte si ružové kríky


Korene opatrne umiestnite okolo hromady zeme, ktorú ste predtým postavili. Svojej ruži môžete mierne nakloniť, ak ju chcete vyšplhať na podložku, ako je stena, trám, kolík ...
Zakryte dobrou zeminou, pravidelne obaľujte okolo ružovej kríky.
Pokračujte v napĺňaní, až kým bod vrúbľovania nebude nad zemou. Počas období mrazu vytvorte okolo chodidla malú hromadu pôdy.