Chyby, ktorým sa treba vyhnúť, keď chcete farebný dekor

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť, keď chcete farebný dekor

Farebný život je dobrý ... za predpokladu, že zvládnete svoju situáciu! Pretože povedať pravdu, nie je nič jednoduchšieho. Tu sú všetky naše najlepšie tipy na to, aby ste nepremeškali a naopak, získali požadovaný dobre vyzerajúci efekt bez toho, aby ste vykonali faux pas.

Prvá pasca, ktorej sa treba vyhnúť: patrí do celkového vzhľadu

Páči sa vám obzvlášť jasná farba? To nie je dôvod na znásobovanie bez moderovania dekorácie! Ak ju chcete zobraziť príliš veľa, riskujete vytvorenie dusivej atmosféry. A váš obľúbený odtieň sa stane najhorším nepriateľom miestnosti, do ktorej bol poháňaný. Stačí si len predstaviť monochromatický priestor od podlahy po strop, aby ste si to uvedomili. Či už je zvolená farba fuchsiová ružová, citrónová žltá, tráva zelená, tmavo čierna alebo tyrkysová modrá, výsledok je vždy rovnaký: vyčerpávajúci pre oči a morálku. Samozrejme je potrebné kvalifikovať subjekt podľa zvoleného odtieňa. Čím ľahšia a desaturovanejšia uctievaná farba, tým menej negatívnych dopadov a menej nepríjemný celkový vzhľad.

Druhá pasca, ktorej sa treba vyhnúť: spadnutie do viacfarebnej

Pre niektorých je použitie farieb komplikované ich túžbou zdôrazniť jednu nuančnú verziu „príliš veľa“. Pre ostatných riziko spočíva v túžbe zmiešať širokú škálu odtieňov. Dajte si pozor na viacfarebné, môže rýchlo preťažiť miestnosť, vytvoriť „cirkusový“ efekt a zle usporiadané! Musíte si len predstaviť spojenie zeleného kresla, ružových stien, pohovky s výtlačkami rôznych farieb a pruhovaného koberca v základných farbách ... aby ste tomu porozumeli. Riešenie číslo 1: obmedzte sa na maximálne 4 hlavné farby, čo je spôsob, ako sa rozhodnúť pre „farebnú“ zaujatosť bez toho, aby ste príliš veľa pracovali. Druhé riešenie: predpokladajme vykreslenie „farebného bloku“ jeho priradením k dekoratívnemu štýlu. Určité štýly, ako napríklad etnický, grafický alebo bohato prepracovaný duch, robia všadeprítomnosť viacfarebnosti, jednu z ich osobitostí. Preto je viacfarebný vzhľad, riadený jedným z týchto vlákien, lepšie odôvodnený a lepšie tolerovaný!

Tretia pasca, ktorej sa treba vyhnúť: upadnutie do nesprávneho spojenia farieb

Ďalší klasický faux pas, keď sa rozhodnete poháňať farby doma: vziať si farby, ktoré sa nezhodujú. Platí to najmä pre červenú a ružovú farbu, ktoré sú vizuálne príliš blízko na to, aby mohli rezať spolu s ostatnými, žlté a oranžové s rizikom získania povrchovej úpravy s veľmi vysokým obsahom vitamínov alebo čiernej a hnedej farby, a to celkom spravodlivo. tma. Aby sme sa vyhli upadnutiu do pasce zlých spojenectiev, uprednostňujeme vyvážené kombinácie. Tmavá farba sa teda výhodne kombinuje so svetlou farbou, bledou farbou so svetlou farbou, studenou farbou s teplou farbou. Myšlienka: vyvážiť vplyv jedného tieňa s účinkom iného odtieňa. Toto je vzorec dekorácie, ktorý je farebný a harmonický! Je to len na vás! Farebný život by pre vás už nemal mať žiadne tajomstvá ...