Články

Udalosť: Rok Le Nôtre vo Versaillskom paláci

Udalosť: Rok Le Nôtre vo Versaillskom paláci

Pri príležitosti 400. výročia narodenia Le Nôtre ponúka palác vo Versailles vzdať hold kráľovi slávnemu krajinárovi.

Záhrady vo Versailles: architektonické majstrovské dielo

Za záhradami vo Versailles skrývajú Vaux-le-Vicomte a Chantilly kreatívneho génia Le Nôtre. Vo Versailleských záhradách zvýšil úroveň referencie vo svete krajinnej architektúry. Od roku 1662 do roku 1687, keď bol hrad postavený, sa rozrástla záhrada s ceruzkou Le Nôtre. Upravil francúzske záhrady fontánami a rybníkmi, kde dominovala štruktúra a geometria.

Le Nôtre rok vo Versailles

V roku 2013 sú záhrady vo Versailles v centre pozornosti. Vyznamenali sa tisíckami svetiel v úcte Le Nôtreovi, ktorý vedel, ako dať francúzskym záhradám jeho šľachtické listy. Toto leto sa teda budú konať slávnostné udalosti, ktoré osvetlia kráľovskú oblasť: ohňostroje, koncerty, balety, opery, hry, vodné hry v povodí ... pri príležitosti festivalu vo Versailles. Celoročne sa na záhrade pripravuje aj človeka. Tým sa obnoví povodie Latony; Návštevníci budú mať možnosť objaviť prácu reštaurátorov a umenie záhradníckeho prerezávania. Háj vodného divadla sa rozmnoží po zničení v roku 1775. Od tej doby bude prístupný po celý rok návštevníkom, ktorí objavia veľkolepé duby dubové a veľkú mýtinu. Sochy sa tiež obnovia a znovu sa rozsvietia. Záhradníci vo Versailles si ctia svojho prestížneho predchodcu rekonštrukciou historických stôp Le Nôtre na kvetinových záhonoch vo Versailles a kráľovských uličiek Mortemetov.

Výstavy od júna 2013 do februára 2014

Od 11. do 21. októbra výstava Giuseppe Penone vo Versailles vzdáva hold súčasnej tvorbe s originálnymi sochami stromov. Od 2. júla do 29. septembra vo Veľkom Trianone, Herbár kráľa zdôrazní krásnu rozmanitosť esencií záhrad Trianon. Objavíte historické rozkvet panstva Ľudovíta XIV. Od septembra 2013 do januára 2014 sa koná výstava Labyrintový háj , v mestskej knižnici vo Versailles, vyzdvihnú prácu Le Nôtre a Charlesa Perraulta pre vzdelávanie Dauphin. Nakoniec bude rok končiť štýlovo Naše perspektívy 1613 - 2013, od 22. októbra do 24. februára 2014. Spôsob, ako vidieť Le Nôtre pod iným okom.
Od 31. mája do 2. júna sa koná 3. vydanie knihy Čítanie na záhrade, festival, ktorý oslavuje knihy a záhradnú tlač, a odmeňuje najlepšie knihy v rôznych kategóriách: detská kniha s cenou Záhradné semeno , najlepšia poradenská práca s cenou zostane Praktická záhrada a cena Záhradný duch odmeňuje esej, román alebo krásnu knihu. Ak sa chcete dozvedieť viac o Le Nôtre vo Versailles: je to tu! Poznať program festivalu vo Versailles, ktorý sa bude konať od 31. mája do 7. júla: je to tu! Nakoniec objavte rôzne okrasné záhrady a poskytnite svoj názor na tieto štýly záhrad.