Aké sú možnosti vonkajšej podlahy?

Aké sú možnosti vonkajšej podlahy?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Či už chcete terasu postaviť alebo zrekonštruovať pred príchodom leta, budete sa musieť zaujímať o rôzne riešenia, ktoré máte na podlahu k dispozícii. Drevo, dlaždica alebo kameň si vyberiete funkcie, ktoré vám najviac vyhovujú!

Drevená terasa

Ak chcete prírodnú a teplú terasu, drevo je možno najlepším riešením! Nájdete veľa druhov, ktoré vám umožnia vytvoriť si terasu. Majte na pamäti, že európske mäkké dreviny (ako borovica) sú najdostupnejšie a ľahko sa inštalujú. Môžete sa tiež rozhodnúť pre exotické dreviny (napríklad ipé), ktoré ponúkajú veľmi dobrú odolnosť, pretože sú prirodzene odolné proti hnilobe. Nakoniec pre efekt dreva nájdete aj kompozit, ktorý je zmesou prírodných vlákien a polyetylénu. Jeho vzhľad je bez uzlov alebo žíl a celok je odolný proti hnilobe, aby vám zaručil dobrú trvanlivosť. Pri všetkých týchto povrchových úpravách si uvedomte, že budete mať na výber medzi doskami alebo doskami v závislosti od toho, či chcete reprodukovať efekt parketovej podlahy alebo získať viac geometrických tvarov.

Kamenná terasa

Výber minerálnej terasy je nepochybne najudržateľnejším riešením v priebehu času a zároveň ponúka vykreslenie, ktoré určite prinesie oplatky. V skutočnosti vám kameň umožní vybrať si z vášho regiónu rozmanitosť, ktorá ponúkne vašej terase možnosť zakotviť v miestnej estetike a zároveň sa rozhodnúť pre vlastnosti, ktoré zodpovedajú vašej klíme. Ale pozor, nie všetky prírodné kamene odolávajú mrazu, takže sa musíte vzdelávať. Okrem toho si môžete zvoliť rekonštituovaný kameň, tj vyrobený z drvených prírodných prvkov. Dlaždice sú potom protišmykové, mrazuvzdorné a ľahko udržiavateľné. Nakoniec nezabudnite, že môžete tiež zamieriť do betónu v doskách alebo dlaždiciach, ktoré majú veľa povrchových úprav a zároveň sú veľmi robustné. Minerálne terasy si napriek tomu vyžadujú trochu viac údržby, aby nedošlo k výskytu machov alebo burín.

Kachľová terasa

Pre ľahkú obývaciu terasu sa obklad osvedčil a rozšírenie terasy z vašej obývačky alebo jedálne bude veľmi estetické. Pred výberom dlaždíc nezabudnite, že príliš svetlé farby môžu oslniť a tmavé farby ukladajú teplo. Potom musíte vziať do úvahy technický aspekt tak, aby obklady zodpovedali vašej terase. Oboznámte sa s normami, ktoré vám umožnia zistiť, či vybraný model obkladačiek spĺňa vaše očakávania. Musí byť odolný a nekĺzavý (štandard R od 10) a musí mať dobrú priľnavosť pre holé nohy (štandard ABC). Z estetického hľadiska nájdete obklady XXL pre veľmi moderný štýl, ako aj menšie a klasické modely.