Chyby, ktorým sa treba vyhnúť na verande

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť na verande


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Mať verandu: čisté šťastie. Alebo takmer. Pretože ak vopred neurčíte niekoľko rozmerov, môže byť v lete aj zime nestabilné a rýchlo sa zhoršuje. Výsledok: Preskúmali sme zoznam pascí, aby sme sa im vyhli, aby sme si ich mohli užívať po celý rok a mohli sme ich z dlhodobého hľadiska plne využívať!

Zanedbanie výberu zasklenia na verande

V presklenom obytnom priestore od podlahy po strop, ak existuje chyba, ktorej je potrebné sa vyhnúť, je zanedbanie výberu zasklenia, ktoré je hlavným prvkom verandy. Preto je potrebné zdôrazniť, že sa tu dôrazne odporúča dvojité zasklenie, pretože podporuje lepšiu tepelnú a zvukovú izoláciu. Musíte si len predstaviť vplyv hluku spôsobeného dažďom, aby ste ho navrhli! Ale kto hovorí, že zasklený priestor tiež hovorí, že vysoký jas a potenciálne oslnenie. Parameter, ktorý je potrebné zohľadniť, najmä ak chcete urobiť z verandy obývaciu izbu. Aby ste sa vyhli noseniu slnečných okuliarov uprostred verandy, odporúčaným riešením je zasklenie strechy vrátane prenikania svetla menej ako 70%. Pokiaľ ide o možné prehriatie tohto priestoru, ktoré je tiež spôsobené jeho celkovým vystavením slnku, je vhodné zvoliť zasklenie obsahujúce dobrý solárny index: nie viac ako 40% pre vertikálne tabule a nie viac ako 35 % pre strechy. Keď príde teplé počasie, môžete si len zablahoželať!

Zanedbanie izolácie verandy

Vlhkosť, faktor plesní a kondenzácie na oknách, je jedným z hlavných problémov verand. A z dobrého dôvodu nie sú vo všeobecnosti menej vykurované ako zvyšok domu, ale okrem toho ich steny úplne zasklené ho izolujú menej dobre ako steny ktorejkoľvek inej obývačky. Pridajte k tomu nedostatočnú izoláciu a je to dráma! Na záver: nejde o zanedbanie kroku „izolácie“. Naopak! Zasklenie, steny, podlahy, základy, už existujúce fasády (predlžovacie zóny medzi domom a verandou): nie je potrebné vynechať žiadny priestor, pretože čím je izolácia úplnejšia, tým účinnejšie bude čeliť problémom s vlhkosťou. A to nie je jediný pozitívny účinok. Dobrá izolácia tiež umožňuje zmierniť rozdiely v stupňoch verandy, o ktorých je známe, že v lete sú takmer neznesiteľné (príliš vysoké teplo) ako v zime (príliš nízke teploty). Rýchlo sa izolujeme a ešte lepšie oslovujeme odborníkov!

Zanedbanie vetrania verandy

Ďalším dôležitým parametrom znižovania vlhkosti je vetranie. Bezpochyby zanedbanie vetrania tohto zaskleného priestoru, ktorý je verandou, ak chcete zaručiť dobrú kvalitu vzduchu, zabrániť kondenzácii na oknách, čeliť nepríjemným zápachom a predovšetkým tomu zabrániť degradovať. Stručne povedané, pravidelne to „dýchame“, podobne ako v obývacej izbe alebo spálni, aj keď je tu priechod, spravidla menej častý.Komentáre:

 1. Abd Al Matin

  This will be the last straw.

 2. Jumi

  Myslím, že robíte chybu. Dokážem obhájiť svoju pozíciu. Napíšte mi na PM, porozprávame sa.

 3. Glais

  The people in such cases say so - Perhaps we will be alive, perhaps we will die.

 4. Bama

  Potvrdzujem. I subscribe to all of the above. Let's discuss this issue.

 5. Penley

  Som finále, je mi ľúto, nie je to správna odpoveď. Kto iný, čo môže pustiť?

 6. Vudogami

  Rather useful pieceNapíšte správu