Podrobne

Trend: nábytok korčuľujeme!

Trend: nábytok korčuľujeme!

Hladký nábytok je dnes oveľa menej zaujímavý! Hľadáme nábytok, ktorý žil, má históriu a ktorý dodá nášmu interiéru charakter. A aby sme splnili jeho túžby, položili sme patinu, ktorá zhmotňuje čas, ktorý uplynul od nábytku.

Patina, prečo je to trendy?

Existujú dva dôvody pre úspech patiny! Po prvé, pretože staré veci sa stávajú bezpečnou stávkou vo svete, ktorý podnecuje spotrebu. Kus nábytku, ktorý v priebehu času zvetrával, takže je to odolný kus nábytku, ktorý prežil veky a bude v tom pokračovať. Stačí povedať, že v čase krízy má zvetraný kus nábytku niečo upokojujúce, a preto sa nám to páči! Ale nielen to, pretože zvetraný kus nábytku je tiež jedinečným modelom za predpokladu, že je to skutočne tak v priebehu času a nie umelo v továrni. A to nás privádza k druhému dôvodu: patina sa teší, pretože vám umožňuje prispôsobiť si nábytok a urobiť ho jedinečným! Ak je patina v priebehu času veľmi krásna, účinky vykonané s farbou sú rovnaké. Starnutie kusu nábytku sa potom stane koníčkom, ktorý vám umožní vytvoriť jeho dekoráciu tým, že ho naplní príbehom.

Ako nájdete patinovaný nábytok?

Máte niekoľko riešení, ktoré vám môžu ponúknuť zvetraný kus nábytku! Naj autentickejšie bude zbierať blšie trhy a predaj garáží, kým nenájdete vzácnu perlu, to znamená kus nábytku, ktorý je dostatočne moderný a starý zároveň, aby si našiel svoje miesto vo svojom interiéri pri prezentácii krásnej patiny. , Nie je to také ľahké. Druhou možnosťou, jednoduchšou, ale trochu podvedenou, je ísť do obchodu s dekoráciami, ktorý ponúka nový nábytok, ktorý vyzerá ako starý. A tam sú zázraky! Napríklad v Maisons du monde alebo Amadeus nájdete mnoho kusov nábytku so starými efektmi, ktoré sú skutočnejšie ako život a vo všetkých farbách, čo je inak takmer nemožné. Nakoniec poslednou možnosťou je vytvoriť zvetraný efekt sami na drevenom kuse nábytku, aby ste vytvorili kus nábytku podľa vašich predstáv a spracovali materiál, ako uznáte za vhodné.

Ako korčuľovať kus nábytku?

Mnoho značiek farieb, ako sú Libéron alebo Maison Décorative, vám pomôžu starnúť váš nábytok a ponúkajú hrnce pripravené na použitie, ktoré sa dajú použiť na predtým brúsený nábytok, aby sa vytvoril efekt starnutia. Okrem toho si môžete tiež vytvoriť vlastné patiny použitím bieleho vosku pre biele olovo a odfarbené efekty, zlatého alebo strieborného vosku na vytvorenie vzácnych efektov starnutia alebo dokonca popraskania laku. Všeobecne je potom potrebné pripraviť podložku brúsením a potom vykonaním podkladovej vrstvy, ktorá v prípade potreby slúži ako podklad. Potom vytvoríme efekty voskom, handrou alebo špachtľou. Ako pomôcku nájdete knihy prezentujúce rôzne techniky, ako napríklad knihu „Patine Techniques & Decorative Projects“ od Sandrine Muller-Bohard, ktorú vydal Le Temps Apprivoisé.