Komentáre

Obloženie od podlahy po strop

Obloženie od podlahy po strop

Obloženie je bezpečná stávka. Vyrobené z dreva dokonale zapadá do rustikálneho interiéru. PVC alebo potiahnutý, dodáva modernému interiéru útulný nádych. Ľahko sa nanáša, je vhodný pre všetky metamorfózy a je k dispozícii v najmodernejších odtieňoch. A pre celkový pohľad sa obloženie inštaluje od podlahy po strop, pre kabínu v Kanade, horskú chatu alebo ducha útočiska.

Drevené, PVC alebo potiahnuté obklady?

Ak je obloženie stále aktuálne, nejde o nič za nič. Umožňuje unavenej miestnosti v priebehu niekoľkých hodín vydýchnuť. Opravuje renováciu poškodenej steny bez potreby veľkých reštaurátorských prác. Zostáva vidieť, ktoré panely si zvoliť.

Fotografie: Castorama / Leroy Merlin

Drevené obloženie sa delí na rôzne druhy, ako je dub, borovica morská, jedľa alebo dokonca teak a ďalšie exotické dreviny. Môže byť inštalovaný na stenu a na strop vo všetkých suchých miestnostiach domu. Na druhej strane, aby nebol vystavený nadmernej vlhkosti, v kúpeľni alebo v prílohách, musí sa podrobiť ošetreniu. Ponúka dobrú hodnotu za peniaze, pretože jeho životnosť je pomerne pozoruhodná za primeranú cenu. Obloženie PVC je ideálne vo vlhkých miestnostiach, ale je príjemné v celom dome. Odolná proti hnilobe, tiež odoláva deformácii. Pokiaľ ide o melamínové obloženie, je vyrobené z drevotrieskovej dosky zlepenej papierom melamínu z dreva. V žiadnom prípade nepodporuje vlhkosť. Inštalácia obkladových dosiek nevyžaduje naozaj veľa vedomostí pre domácich majstrov, najmä ak sa niekto rozhodne pripnúť na obloženie. Niektoré modely sa držia a iné sa navzájom priskrutkujú. Nakoniec by ste mali vedieť, že obloženie je zaujímavý tepelný a zvukový izolátor. Vyrobené z dreva, hrá ekologickú kartu k jadru, pretože je vyrobená z certifikovaného dreva.

Fotokredit: Meister

Aká farba obloženia?

Panely sú k dispozícii v širokej škále odtieňov, ktoré sa dajú integrovať s veľkou eleganciou do súčasného interiéru. Na stenách bude biely drevený obklad vyzerať dobre v obývacej izbe s dizajnovým krbom, ultra modernou rohovou pohovkou a skleneným stolom alebo lakovaným nábytkom. Ružová farba prinesie dotyk ženskosti potrebnej pre dievčenské spálne bez ohľadu na zvolený typ obloženia. Rozhodli sme sa pre pekný šedý odtieň v rafinovanom vchode, v obývacej izbe vysokej triedy alebo v spálni so ukľudňujúcou atmosférou. Pri stropoch s obložením dávajte pozor na výber farieb. Dôrazne sa odporúča zvoliť ho jasným tónom: biela bez ohľadu na štýl miestnosti, perleťovo sivá v modernej dekorácii, v surovom dreve pre škandinávsky štýl.

Fotokredit: Bricorama

Smer ukladania

Je možné vyvolať nádych originality výberom šikmej inštalácie obloženia stien a vizuálne modifikovať plochu miestnosti podľa šírky dosiek. Nakoniec je potrebné uvážlivo zvoliť smer inštalácie, dĺžku alebo šírku dielu.

Fotokredit: Europlac

Video: PODLAHOVÉ A OBKLADOVÉ DŘEVĚNÉ PALUBKY (Apríl 2020).