Vytvorte si knižnicu v malej miestnosti

Vytvorte si knižnicu v malej miestnosti

Ako milovník kníh ste vždy snívali o vybavení izby vo vašom dome, aby ste ju venovali vášni. Vo vašej mysli by ste mohli myslieť na veľký priestor so závratnými stenami a množstvom políc. V skutočnosti sa, žiaľ, musíte uspokojiť s malou miestnosťou. Neprepadajte panike! Objavte všetky triky a vytvorte ideálnu knižnicu na malom mieste.

Tipy na zväčšenie miestnosti

Malá miestnosť nie je nevyhnutne nevyhnutná, pretože existuje veľa spôsobov, ako ju zväčšiť bez posúvania stien. Predovšetkým je lepšie zostať vo svetlých odtieňoch, aby ste sa vyhli pocitu útlaku. Môžete si tiež zvoliť tapetu so zvislými pruhmi, aby ste vytvorili dojem výšky. Nakoniec sa vyhnite odpruženiu, ktoré by mohlo zabaliť vašu izbu, a uprednostňujte niekoľko zdrojov svetla, ako sú napríklad stojacie lampy, aby sa miestnosť vždy zdala väčšia.

Zamerajte sa na nábytok knižnice

Nábytok do knižnice často predstavuje nábytok. v malej miestnosti si musíte vybrať čo najviac anténu. Vyberte si knižnicu s tenkými priečkami, ktorá jej dodá ľahší vzhľad. Aj na farebnej strane je lepšie zvoliť svetlé farby. Nakoniec môžete svoju knižnicu odľahčiť vložením napríklad zrkadla (ktoré vizuálne zväčší miestnosť) alebo cetiek, aby knihy nevyvolávali dojem zmenšujúceho sa priestoru.