Podrobne

Výber správnej záclonovej tyče

Výber správnej záclonovej tyče

Tyč, ktorá je nevyhnutná pre naše okná, nám môže zanechať veľa otázok! Aký typ tyče? Aký náustok? Aký materiál? Toľko otázok, ktoré vám odporúčame adresovať, aby ste si mohli vybrať závesovú tyč.

Vyberte si svoj technický záves ...

Najprv si musíte vybrať závesovú tyč, musíte si položiť pár otázok. Ak môžete prepichnúť svoje steny, zvolíte si tradičnú závesovú tyč. Naopak, ak nechcete prepichnúť steny, budete sa musieť rozhodnúť pre saciu tyč, ktorá bude podopierať, nie však dvojité záclony. Posledným riešením je, že tyče môžete umiestniť aj na rámy okien. Upozorňujeme, že toto riešenie sa použije najmä v prípade, že nemáte dostatok priestoru medzi hornou časťou okna a stropom. Pokiaľ ide o dĺžku tyče, vedzte, že by mala presahovať 20 cm na každej strane. Pochopíte, musíte si najskôr zvoliť tyč, ktorá bude vhodná pre vaše okno a jeho použitie.

... A dekorácie!

Po výbere technického modelu je čas na dekoráciu! A budete na výber, najskôr z materiálov. Dnes nájdete tyče vo farebných plastoch, v dreve, v kovoch alebo dokonca priehľadných modeloch. Odporúčame vám zvoliť si materiál vhodný pre váš interiér: napríklad drevo pre prírodný štýl, kov pre priemyselný štýl. Potom urobte to isté pre výber tipu. Nájdete moderné modely s geometrickými tvarmi, klasickejšie modely s kvetmi alebo zvitkami alebo dokonca jednoduché tipy, ktoré sú veľmi diskrétne. Nezabudnite na štýl vašich záclon tak, aby sa tyč zhodovala s tým najlepším!