Informácie

Výukový program: ako vyrobiť drevenú hojdačku?

Výukový program: ako vyrobiť drevenú hojdačku?

Existujú pocity, na ktoré nezabudneme, to je prípad výkyvov. Všetci udržujeme v kúte takmer vymazané z našich spomienok tieto chvíle šťastia, toto vzrušujúce potešenie z hojdania sa v dutine, snažiace sa dotýkať vrcholkov stromov, vždy vyššie, vždy rýchlejšie ... Za menej dobrodružné Možno to bolo pre mňa potešením čítať sedenie, zatiaľ čo sa jemne húpalo sem a tam? Dotyk nostalgie, pokojné popoludnie, sa už viac nerozhoduje oživiť dieťa, ktoré spí v každom z nás. Navrhujeme vám vytvoriť pohodlný model vhodný pre dospelých, ktorý bude vyhovovať aj deťom!
obtiažnosť : ľahké náklady : okolo 30 eur (20 eur lana, 10 eur dreva) Potrebné náradie : - doska z tvrdého dreva minimálne 150x15x2,5 cm, - ručná píla, - elektrická vŕtačka alebo skrutkovač, - plochý vrták do dreva 18 mm, - vrták do dreva 4, - 8 skrutiek do dreva 5x40, - 10 m polypropylénové lano s priemerom 18 mm, - štvorec, ceruzka, meter, brúsny papier, nôž a svorka. voliteľný : - Elektrická brúska.

 

Krok 1: Prestrihnite dosku


Vystrihnite 2 kusy dlhé 60 cm, ktoré potom položíte vedľa seba, aby ste vytvorili obdĺžnik s rozmermi 60 x 30 cm. Čo zodpovedá veľmi pohodlnému sedadlu.
Obidve lišty odrežte po 30 cm so zvyškom dosky. Pozor, tentoraz musíte dosku orezať pozdĺžne, to znamená rovnobežne s drevenými vláknami. Smer vlákien je veľmi dôležitý pre pevnosť výkyvu, takže smer vlákien líšt pod je kolmý na smer vlákien obidvoch dosiek vyššie. Ak bola vaša doska šírka 15 cm, mali by ste dostať 2 príchytky s rozmermi 30 x 7,5 cm.

Krok 2: Uhly opieskujte


Tento krok by sa nemal prehliadať, je to možno dokonca najdôležitejší krok. Trochu únavné, ale potrebné, musíte brúsiť všetky uhly kúskov dreva! Za každú cenu sa musíme vyhnúť štiepkam, ale tiež úderom do hlavy. Strach z rohu hojdačky, ktorý zriedka odpustí závratnému dieťaťu. Tu prichádza voliteľné vybavenie, elektrická brúska, ktorá vám uľahčí prácu. Okrem bezpečnostného aspektu môže zmäkčenie a spríjemnenie na dotyk krásneho materiálu, ako je drevo, iba umocniť pôžitok zo sedenia.

Krok 3: Pripojte svorky


Umiestnite príchytky na koniec a nechajte vyčnievať centimeter dosky sedadla. V prípade dažďa toto ustanovenie chráni zarážku odolnejšie. Pomocou svorky dočasne zmontujte zostavu.
Vŕtačkou 9 urobte vodiaci otvor pre každú skrutku, aby ste utopili hlavu skrutky, to znamená, aby hlava skrutky nevyčnievala z dreva. Hĺbka pol centimetra je viac ako dosť. Otvory sú umiestnené na koncoch, zabezpečujú údržbu dosky nižšie. Musíte urobiť 4 na každej strane, celkom 8.
Teraz vyvŕtame vnútro týchto vodiacich dier vrtákom 4. Pred vŕtaním venujte pozornosť hĺbke vŕtania, musíte iba uľahčiť vstup do tela upevňovacích skrutiek, nesmiete viesť k na druhej strane. Celková hrúbka dosiek je 5 cm (t. J. 2 hrúbky 2,5 cm), vodiaci otvor je 0,5 cm a skrutka 4 cm, ktorá ponecháva 0,5 cm okraj chyby vyhnúť sa tomu, aby vyšiel na druhú stranu. Tento vodiaci otvor bráni štiepeniu dreva príliš veľkou silou počas zavádzania a utiahovania skrutky.
Upevnenie je dokončené, hlavy skrutiek v príchytke zmiznú.

Krok 4: Vyvŕtajte otvory pre lano


Tentoraz otvory prechádzajú. Pomocou štvorca a ceruzky preneste stredovú os príchytky zdola na vrchnú dosku, aby ste mohli vŕtať zhora, ktorá vyjde zdola, v strede príchytky. Po tejto sledovanej osi zmerajte 6 cm od vonkajšej hrany výkyvu. Táto vzdialenosť zabraňuje padaniu na upevňovacie skrutky nižšie a umožňuje lepšiu stabilitu výkyvu rozmiestnením trocha viac prameňov lana, ako keby sme ich prepichli v strede (7,5 cm od okraja).
Po umiestnení svorky a vložení vrtáka 18 do vŕtačky vyvŕtame zhora tak, aby prípadné štiepenie dreva na výstupe vrtáka nenarušilo vizuálne poškodenie viditeľnej strany sedadla.
Priechodný otvor je priemer lana, je perfektný.
Sedadlo je pripravené, teraz je čas na opravu hojdačky.

Krok 5: Rezané lano

Môžete si vybrať, ako opravíte hojdačka inak, premýšľajte o tom pred prerezaním lana. Strihajte lano ostrým nožom. Použijeme pásku, aby sme zabránili odretiu rezaných koncov (môžete tiež spáliť konce strún, ale dajte si pozor na popáleniny prstov a nepríjemný zápach, pretože spálený polypropylén nie je zvlášť príjemný zápach). Vystrihli sme 2 konce po 2 metroch kvôli stabilite sedadla a 2 ďalšie konce po 3 metroch, ktoré sa použijú na upevnenie výkyvu v strome.

Krok 6: Vytvorte upevňovacie uzly

Prichádzame k zábavnej časti realizácie, uzlom. Aj keď existuje niekoľko spôsobov, ako to dosiahnuť, vybrali sme spoľahlivú metódu, ktorá však umožňuje pomerne ľahko odstrániť hojdačka.
Vezmite kúsok 2 metre, ktorého konce prejdete cez každú dieru v sedadle. Zviažte „jeden uzol“ alebo „osem uzlov“, aby ste zabránili vytiahnutiu koncov.
Teraz pripevnite slučku sedadla na druhý koniec 3 metrov vytvorením dvojitého uzla.
Na opravu hojdania v strome použijeme „mlynársky uzol“, čo je „uzol v tvare hlavy“ s ďalším pasážou s polovičným kľúčom, pretože uzol v tvare hlavy má tendenciu sa uvoľňovať, keď je v uzle lano nie je napnuté. V tomto príklade nie je priemer vetvy vhodný na použitie výkyvu, pre väčšiu bezpečnosť je potrebné vziať do úvahy aspoň jednu vetvu s priemerom 20 cm. Vyhneme sa aj zaveseniu hojdačky na čerešňu, ktorej konáre sú pokladané za mimoriadne krehké.
Aktuálne poveternostné podmienky vám neumožňujú ukázať predmet vašich túžob na mieste, takže kresba mu umožní aspoň získať predstavu o tom.