Informácie

Záhradná kniha: „Upravené bazény, rybníky a fontány“

Záhradná kniha: „Upravené bazény, rybníky a fontány“

S návratom slnečných dní vás bude nutiť vybudovať si na záhrade bazén. Pred začatím práce je však potrebné sa spýtať na množstvo otázok: pred akým povrchom sa stavať, s akým rozpočtom, na aké použitie, aký štýl bazéna, ako ho zabezpečiť, ako zariadiť okolie atď. ? Prvá vec, ktorú musíte urobiť, sa ponáhľať bez toho, aby ste si položili všetky tieto otázky. Existuje niekoľko štýlov bazénov: nad zemou, pod zemou, prepadovým bazénom, okrasným bazénom, prírodným bazénom alebo dokonca personalizovaným bazénom s fontánou alebo mozaikou, je tu niečo pre každého a môžete sa tam rýchlo dostať stratiť. Naplňte nápady knihou Catherine Levardovej.

Choďte po dĺžke záhrady: sen!

Upravené bazény, rybníky a fontány odpovedá na všetky naše otázky týkajúce sa inštalácie bazéna alebo nádrže. Od ideálneho vybavenia po usporiadanie až po materiály, existuje veľa nápadov, zakaždým, s niekoľkými riešeniami, ako aj s výhodami a nevýhodami. Dozvieme sa napríklad, že striekaný betón je ideálnym riešením pre krásny povrch, ale je dosť drahý. Ak chcete dosiahnuť prirodzenejší vizuálny vzhľad, vyberte si drevený bazén, ktorý dokonale ladí s drevenou terasou. Okrem toho je vďaka súprave teraz možné rýchlo vybudovať nadzemný bazén. Ako zdôrazňuje Catherine Levard, je tiež dôležité položiť otázku o mieste. Zamyslite sa nad miestom na záhrade, kde je najdôležitejšie slnko, ale tiež chránené pred vetrom, aby ste naplno využili svoj bazén. Ak chcete dať bazénovej vode ilúziu, je mozaika vašim spojencom, pretože spôsobuje iskrenie vody a umožňuje vám hrať sa s farbami.

Pred plávaním urobte cestu pre miesto ...

v Upravené bazény, rybníky a fontány , nájdeme štyri príklady konštrukcie podrobne vysvetlené. Vďaka fotografiám každej etapy a popisom teda objavujeme rôzne fázy výstavby stránky. K programu: inštalácia strateného bazénu debnenia v podobe súpravy, výstavba drevenej terasy, vytvorenie dlažby bez vyrovnania a zriadenie fontány na vašej záhrade. Nie je to však krajinár, ktorý chce, povedzte odborníkov na stavbu vášho bazéna a najmä na podzemné bazény. Upravené bazény, rybníky a fontány autor: Catherine Levard Editions Massin, máj 2011/62 strán / 12 €