Krátko

Rozhovor s architektom Cyril Rheims, špecializujúcim sa na malé priestory

Rozhovor s architektom Cyril Rheims, špecializujúcim sa na malé priestory

Keď cena za meter štvorcový dosiahla rekordnú úroveň, je čoraz ťažšie nájsť ubytovanie v slušnej oblasti. Mor, ktorý postihuje najmä veľké mestá. Na prekonanie tohto problému je oslovenie architekta riešením, ktoré vám umožní dômyselne premýšľať o obytnom priestore a zároveň dodá vášmu majetku pridanú hodnotu. Ihneď objavte rady Cyrila Rheimsa, architekta špecializujúceho sa na malé priestory.

Je stále aktuálnejšia špecializácia na malé priestory na školách architektúry?

V mojej dobe sme o tom nehovorili, ale bolo to pred 10 rokmi!

Ako sa teda špecializujete na malé oblasti?

Sila okolností! Začal som so svojím bytom. Ako prví kupujúci v Paríži som bol schopný kúpiť nehnuteľnosť o výmere 50 m2 a keďže som bol majiteľom, bol som schopný urobiť to, čo som chcel. Tento prvý úspech veľmi potešil môj sprievod. Slovo z úst fungovalo dobre, k tomu pridajte niekoľko tlačových správ, efekt zasnežený a moja kariéra bola zahájená!

Mohli by ste nám dať 2/3 nápadov na správne usporiadanie malého priestoru?

Vo svojich výtvoroch používam množenie funkcií. Napríklad jednoduchá skladovacia kocka slúži tiež ako krok, ktorý slúži aj ako sedadlo. Rovnako rád otváram priestory a hrám sa priehľadne, ako v podkroví! Vďaka zatemňovacím žalúziám však vždy existuje možnosť nájsť súkromie. Jeden má teda dojem, že má veľkú kúpeľňu, veľkú kuchyňu a veľkú obývaciu izbu ... Rovnako používam aj územné plánovanie bez hraníc. To znamená, že obytné priestory označujeme v jednom kuse rôznym použitím materiálov na zemi.

Akým úskaliam sa treba vyhnúť, keď si chcete vytvoriť malý priestor?

Rozdelenie a veľa nábytku na uloženie! V skutočnosti sa musí nájsť rovnováha medzi prázdnymi a plnými hodnotami. Čo získate na jednej strane, stratíte na druhej strane. Napríklad v jednom z mojich výtvorov pre malý byt na Marais mal trezor v mikrovlnnej rúre dopad na kúpeľňu hneď za sebou. Všetko sa hralo na najbližší centimeter! Toľko, že najmenšia chyba by majiteľovi neumožnila prístup do sprchy. V skutočnosti som vyrezával priestor tak, aby všetko sedelo spolu. A je to všetko o rovnováhe!

Je nákladné najať si architekta?

Na malej ploche predstavuje dizajn priestoru a monitorovanie prác okolo 8 000 eur alebo takmer cena štvorcových metrov v Paríži. Ale okrem toho, že ste si ušetrili cenné štvorcové metre usporiadaním priestoru, môžete počítať s kapitálovým ziskom v čase ďalšieho predaja alebo prenájmu vašej nehnuteľnosti s obľúbeným efektom, pretože máte bytu navrhnutého podľa pravidiel a optimalizovaným spôsobom. Kiarchitecture www.cyrilrheims.com