Pozvite prírodu do svojho domu premenou vašej záhrady alebo balkóna na útočisko LPO

Pozvite prírodu do svojho domu premenou vašej záhrady alebo balkóna na útočisko LPO


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kde je okno prehltnuté, čučoriedka alebo chrobák preč? Počas minulého storočia boli prírodné prostredie vážne poškodené ekologickými katastrofami, masívnym využívaním chemikálií a urbanizáciou územia, čo viedlo k nedostatku predtým bežných druhov. Je tento pokles biodiverzity nevyhnutný? Nie, pretože prijatím niekoľkých praktických praktík môže každý, či už žije v mestách alebo na vidieku, konať tak, že obnoví harmóniu medzi človekom a prírodou. Inštaláciou tejto zmeny v správaní je stávka a poslanie LPO (Liga za ochranu vtákov). LPO okrem svojho hlavného povolania na ochranu vtákov každodenne pracuje na ochrane biodiverzity prostredníctvom svojej siete členov.

Ako vytvoriť LPO útočisko?

Program bol založený v roku 1921 a teraz má 14 026 prístreškov - z toho 146 balkónov! - čo predstavuje celkovú plochu 22 010 hektárov. Transformácia vašej záhrady alebo balkóna na LPO útočisko znamená zaviazanie sa prijať nasledujúce osvedčené postupy: - Vytváranie podmienok vedúcich k inštalácii voľne žijúcich živočíchov a rastlín - Zriekanie sa chemikálií - Zníženie jeho dopadu na životné prostredie „životné prostredie Záväzok má tiež za následok podpísanie charty, ako aj umiestnenie označenia, ktoré umožňuje formalizovať a zverejniť nové útočisko.

Transformujem svoj balkón na LPO útočisko!

Upozornenie pre obyvateľov mesta, ktorí sú zamilovaní do prírody, ale ktorí majú iba veľmi malý otvorený priestor: stačí pár metrov štvorcových alebo malý dvor, aby sa vytvorila svätyňa, ktorá pravdepodobne získa označenie LPO! Pozorované druhy sa budú líšiť od tých, ktoré sa vyskytujú na vidieku, ale budú rozmanitejšie, ako si myslíme v mestských oblastiach. Holuby nie sú jediné vtáky, ktoré navštevujú mestskú oblohu, ďaleko od nej! Prostredníctvom siatia niekoľkých odrôd rastlín - aromatických a divých bylín - a vytvorenia vhodných ubytovacích zariadení môže obyvateľ mesta obnoviť biodiverzitu a môže dúfať, že na balkónoch privíta vrabce, kurčatá, lastovičky, ale aj včely, motýle. … Prijatie zelených postupov a hľadanie biodiverzity navyše neznamenajú, že by príroda zostala sama od seba a vzdala sa všetkého estetického výskumu, ďaleko od toho! Balkón LPO nie je enkláva pre živočíšne druhy, naopak, je to harmonický priestor pre prírodu a pre človeka. Prevláda rovnaká rada pre plánovanie ako pre všetky ostatné balkóny: vyberajte rastliny prispôsobené orientácii (sadenice tieňov, plné slnko ...), spájajte odrody, aby ste dosiahli harmonické kompozície, hrajte si na farbách kvetináčov, vymysli potešenie zavedením sviečok, závesného hrnca, stola, kde si môžete sadnúť pri čítaní knihy alebo pri káve ... Čokoľvek ide! Čo obsahuje sada „Refuge balkón LPO“? - 1 brožúra o technickom rozvoji „Môj balkón je LPO útočisko“, - 1 prístrešok pre prútené psy, - 1 hárok nálepiek „Príroda v meste“, - sejačky, - 5 vrecúšok semien (4 aromatické rastliny; 1 zeleninová záhrada) na pestovanie rastlín v sejačke, - jednoročné predplatné na „My Refuge Area“ (prístup na webovú stránku + 4 informačné bulletiny)

Z mojej záhrady som urobil útočisko LPO!

Jednotlivci, ktorí majú to šťastie, že majú pôdu, môžu tiež tvrdiť, že ju transformujú na útočisko LPO. Aj keď nie sú potrebné veľké plochy, stačí malá záhrada, aby zaviedla čestné praktiky, ktoré umožnia divočine a faune a znovu získajú slobodu mesta. Čo obsahuje sada „Special Refuge LPO“? - 1 značka na formalizáciu a propagáciu vášho LPO Utečenca - 1 hniezdna škatuľka s modrými prsiami - 3 brožúry s mini sprievodcom: Prírodné záhradné úpravy v záhrade / Sprievodca / sprievodca pre záhradné vtáky Útočisko bez lovu. - jednoročné predplatné ponúkané na webovej stránke „My Refuge Space“, vrátane 4 bulletinov LPO INFO Refuge. > Zistite viac o LPO prístrešky


Komentáre:

 1. Mogar

  Super! Respect to the author :)

 2. Pslomydes

  What words ... great, the remarkable sentence

 3. Ceolfrith

  Nerád by som rozvíjal túto tému.

 4. Tobei

  Budem vedieť, ďakujem za informáciu.

 5. Auctor

  Strata času, ktorý som videl ocenený

 6. Garadyn

  Je mi ľúto, ale podľa môjho názoru sa mýlili. Pokúsme sa o tom diskutovať. Napíš mi v PM.

 7. Bevan

  Of course, I apologize, I would also like to express my opinion.Napíšte správu