Krátko

Elitída alebo 25 rokov tkanín

Elitída alebo 25 rokov tkanín

Tento rok oslavuje Elitis svoje 25. výročie! Elitis, kľúčová postava vo svete interiérových dekorácií, vytvára a vydáva bytový textil a obklady stien ako nikto. Kombinuje inováciu, pokiaľ ide o materiály a eleganciu, aby sa dekorácia stala skutočným umením života. Spätný pohľad na 25 rokov mimoriadnej tvorby.

Stvorenie Elitídy: cez cesty

Vytvorená v roku 1988 Patrice Marraud des Grottes, Elitis sa narodila z ciest svojho tvorcu počas sobotného roka na cestu do Európy po štúdiu práva. Cestuje cez Anglicko, potom Španielsko a nakoniec Grécko, pre ktoré je vášnivý. Bude to tiež meno súčasného gréckeho básnika, ktorého sa rozhodol pomenovať svoju spoločnosť založenú v Toulouse niekoľko rokov po svojich cestách. Prvá zbierka, Syracuse, zabalená s jej prvými spolupracovníkmi vrátane jednej z jej sestier, ohromila verejnosť. Bude to začiatok úspechu, ktorý bude naďalej prepojený.

Inovácia ako vodič

Elitis okamžite vynikne tým, že ponúka líniu zloženú z plátna, plátna masla a tapiet s inovatívnymi efektmi a škálou čerstvých farieb. Patrice Marraud des Grottes potom ponúkla textilnému svetu, doposiaľ skôr tradičný, svieži a neinhibovaný vzhľad. A ak sú dnes odevy a slama stále stredobodom tvorby Elitis, vydavateľ stále tlačí na inovácie vďaka prepracovaným, zafarbeným, potiahnutým, zlepeným, stiahnutým kožám, pleteným materiálom na báze lurexu. … Krédo značky: nekonečné skúmanie nových materiálov a textúr s cieľom vymyslieť emocionálny, vizuálny a hmatový slovník. A preto má Elitis od roku 1994 vlastné kreatívne štúdio, ktoré nie je ničím iným ako skutočným iniciačným laboratóriom, ktoré vedie k vynaliezavému množstvu textilných materiálov a výnimočným obkladom stien. Majú tiež dôležitý „knižničný materiál“, v ktorom sa na stojanoch nachádzajú tisíce vzoriek. Jedno heslo: odvážte sa, inovujte, hrajte prieskumníkov a výsledok je tam, pretože to je nepochybne vydavateľ, ktorý inovuje najviac z hľadiska materiálov!

Súčasné písanie zbierok

Vždy s technickým pokrokom, Elitis predstavuje každú kolekciu ako cestu. Tvorba, inšpirovaná vzdialenými kultúrami, prekladá nekompromisné moderné písanie do malebnej oblasti so živou a osviežujúcou paletou farieb. Aby sme rozlúštili dnešné túžby, kreatívne štúdio sa neváhalo pozrieť na svet, odlúpiť zahraničnú tlač alebo prehliadať salóny celého sveta. Výsledok je často ohromujúci, rovnako ako nová kolekcia nástenných krytín, ktorá vynára jazyk medzi luxusom a bohémom, medzi múdrosťou a bujnosťou so zlatom, čipkou, starou kožou, farebným hodvábom alebo dokonca perie. S Elitídou sa steny stávajú umeleckým dielom celkom prirodzene.