Stretnutie s záhradným architektom Régisom Guignardom

Stretnutie s záhradným architektom Régisom GuignardomWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Veľká strieborná medaila z Akadémie architektúry za celú svoju prácu, Régis Guignard je krajinárkou najväčších francúzskych architektov a urbanistov. „Archi-Paysagiste - 30 projektov“, prvá kniha venovaná jeho práci, je príležitosťou na stretnutie s týmto výnimočným krajinárom.

Ako ste sa stali krajinármi?

Inými slovami, povedal by som, že je to kvôli určitému geografickému zblíženiu a prvku náhody. V skutočnosti som študoval architektúru vo Versailles a ukázalo sa, že škola krajiny je vzdialená len pár krokov. Stretol som sa s druhmi v univerzitnej reštaurácii a ja som išiel zvedavo vidieť, čo robia. Potom som pracoval v spolupráci s mestskou knižnicou v Rabate v Maroku ako projekt, v ktorom som chcel, aby vonkajšia časť bola čitáreň. Späť vo Francúzsku som študoval krajinu a pokračoval v štúdiu architektúry. Potom som vyhral súťaže, ktoré ma viac orientovali na krajinu ako na architektúru.

Ako spolupracujete s architektmi priestorov?

Ako architekt som zistil, že mám zariadenie na vstup do projektu. Moja práca ako krajinárka potom ukazuje architektovi záujem krajiny, ktorú chápem ako architektúra pod šírym nebom. Pri práci s architektmi zohľadňujem životné prostredie a snažím sa vytvoriť spojenie s architektúrou, vytvoriť priestorové väzby na optimalizáciu sociálnych väzieb. Odhaľujem lokalitu, na konkrétnom mieste as konkrétnym klientom, aby som dal súlad.

Ako by si jednotlivci mali vytvárať záhradu zo svojho domu?

Nemusíte vytvárať svoju záhradu z domu, je to zlý vzťah. Žijeme na celom pozemku, nielen na pavilóne! A záhrada je v skutočnosti obývacia izba zelene s oblohou ako strechou. Z tohto dôvodu je potrebné myslieť na záhradu a dom ako na celok. Pripravenosť na život zrúti vzťah medzi domom a záhradou, pretože sme uviazli v plánovacom nariadení.

Hovoríte o krajine viac ako o záhrade, čo tým myslíte?

V porovnaní so záhradou má krajina tiež hĺbku ostrosti, ktorá hraničí s horizontom. V skutočnosti ide skôr o mierku parku, kde sa nachádzajú fragmenty záhrad. Krajina je však oveľa menej otázkou prírody ako kultúry, a teda vnímania. A viac ako 80% z nás vníma prírodu svojimi mestskými očami. Osobne nerozlišujem medzi prírodným parkom Mercantour a námestím Vendôme v Paríži. Mesto je jednoducho vybudovanou krajinou, nepochybne najúspešnejšou fázou krajiny. Krajina je verejný priestor, ktorý patrí všetkým, je bezplatný a je otvorený 24 hodín denne.

Ako si vyberiete krajinnú tému?

Aby som rozprával príbeh v mojich projektoch, počúvam a cítim, kým sa nezačne objavovať potenciál. Mojou úlohou je potom tento príbeh formalizovať. Neviem, ako pracovať z prázdneho listu! Musím sa niečo držať a premieňam obmedzenia na aktíva. V skutočnosti musíte ísť na tému! Napríklad v nemocnici Croix-Rousse v Lyone som si obliekol špirálu záhrady liečivých rastlín. Mal som nápad ukázať obyvateľstvu nepriateľského prostredia, ktorým je nemocnica, že rastliny nie sú len ozdobou rastlín, ale sú tiež spojencami vďaka svojim aktívnym zložkám. Tak som zoskupil rastliny do postelí podľa účinných látok tak, že som vysvetlil, prečo ich používame v lekárňach. V Múzeu románstva v Nîmes som vytvoril archeologickú záhradu s tromi zreteľnými vrstvami, ktoré postupne evokujú éry, stredoveké, rímske a galské s rastlinami zavedenými v každej z týchto období. Ideme tam dole ako v hĺbke histórie a je to samozrejme miesto a program, ktorý mi dal nápad. Čítať: „ARCHI-LANDSCAPER / MONOGRAPHY - 30 PROJEKTOV“ (edície PC)