Články

Trend: babička sa vracia do domu

Trend: babička sa vracia do domu

Od 7. do 10. februára 2013 predstavila výstava Rénover tón hlavných trendov výrobkov na rok 2013. Nielenže sa táto výstava zaujíma aj o významné spoločenské trendy a práve vyzdvihla retro trend, ktorý sa odráža „babičkami“ alebo babičkou. Dešifrovanie.

Čo sú to „Mamiseries“?

Je to neologizmus, ktorý označuje spôsob dekorácie našich babičiek. Tento trend potom spája starožitný nábytok, vintage dekorácie a doplnky, ktoré vyzerajú staromódne. Stručne povedané, je to príchod toho, čo sme predtým nazývali „škaredý“, „staromódny“ a „syrový“! Pochopíte, že u babičky musíte nakupovať, aby ste si mohli ponúknuť kvetinové tapety, kyvadlové kyvadlo, koženkovú pohovku a zamatové vankúše. A ak sa vaša babička posunula ďalej, nepropadajte panike, pretože „babičky“ môžu nájsť tisíce ľudí na blších trhoch a v obchodoch Emmaüs.

Ale prečo taký návrat?

V časoch krízy retro uisťuje: je to slávne „predtým to bolo lepšie“! Pre Françoisa Bernarda, jedného z trendov spoločnosti Maison & Objet, je retro vlna, ktorá nás ovplyvňuje, predovšetkým spojená s potrebou kvality. Skutočne si uvedomujeme, že naše objekty sú naprogramované tak, aby boli rýchlo zastarané, aby spotrebiteľská spoločnosť fungovala. Tento model nás však napokon unavuje a my chceme trvalú udržateľnosť, ktorá prechádza cez staré objekty, ktoré boli kvalitnejšie. Na druhej strane poradenská služba Martine Leherpeur poukazuje na babičský štýl ako na vývoj boho štýlu („buržoázny bohém“). V skutočnosti by bomby („škaredá buržoázia“) boli novým kmeňom, ktorý by sa chcel presne nezmiešať do množstva vredov. Potom si osvojia babičský štýl, v ktorom je starý muž uctievaný a kýčuje umenie života. Ale pozor, manipulácia s škaredou nie je ľahká vec, pretože cieľom bude nájsť harmóniu v tomto nekonvenčnom štýle, aby sa nakoniec stala krásnou. Inými slovami, škaredá sa stáva krásnou!

Moderné „biedy“

A ako pri každom novom spoločenskom trende, aj tvorcovia sa prispôsobujú! Takže nielen v predaji garáží nájdeme objekty, ktoré budú vo vašej babiččine interiéri veľmi zúrivé! Dnešná tapeta sa znovu objavuje s načrtnutými vzormi, trofeje vykazujú veľmi kýčovitý vzhľad na plátne, umakartu dostane druhú mladosť a kreslá znovu prispôsobujú zamat. Pokiaľ ide o materiály, ide napríklad o oživenie koberca a ušľachtilých a robustných materiálov napríklad na nábytok z masívneho dreva. Budete rozmaznaný výberom, ktorý dodá vášmu interiéru dojem, že je veľmi trendy. Všimnite si, že ak nové bomby ponúkajú celkový vzhľad babičky, môžete jednoducho staviť na jeden alebo dva ofsetové kúsky, ktoré udržia váš interiér v trende, bez toho, aby ste toho veľa robili!