Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri nastavovaní stola

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri nastavovaní stolaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pretože sa program Top Chef práve obnovil, môže nastať čas prehodnotiť svoje znalosti v poli na nastavenie tabuľky. Nič nemôže byť ľahšie uspieť alebo zmeškať. Zhrnutie toho, čomu sa treba za každú cenu vyhnúť, aby sa tabuľka správne nastavila.

Chyba 1: výber stredového dielu, ktorý zaberá príliš veľa miesta

S objemným stredobodom, impozantnými lustrami alebo veľkými vázami sme rýchlo uvalili na hostí bolestivú hru na schovávačku: budú musieť zdvojnásobiť svoje úsilie, aby mohli súčasne hovoriť a navzájom sa vidieť. Aj keď toto rozpaky začínajú s dobrým úmyslom, výsledok nie je slávny. Horšie je, že použiteľnosť klesne na nulu. Aby ste to napravili, nič neprekonáva rýchlu kontrolu pred príchodom hostí: žiadny objekt by nemal narušiť naše zorné pole! Ešte lepšie: obmedzte sa na elegantnú a „nízku“ dekoráciu stola!

Chyba 2: zamotanie kefy medzi príborom predjedla, hlavným jedlom a syrom

Od detstva sa učíme stolovať. Akonáhle sa však dostaneme k prepracovanejším recepciám, niekedy sa stáva, že niektoré tradičné kódy uniknú nám. Ak máte okolo jednej platne niekoľko vidličiek a nožov (vždy 1 cm od okraja stola), nejde o neočakávané umiestnenie! V skutočnosti každý z nich vyvoláva poradie príchodu riadu. Teda naľavo od taniera je najvzdialenejšia vidlica prvá použitá (pre predjedlo alebo predjedlá) a najbližšia pre hlavné jedlo, ako pre nože a lyžice, usporiadané ako pre napravo od platne.

Chyba 3: váhanie s umiestnením príborov „nadol“ alebo „nahor“

Pre tých, ktorí si myslia, že si môžu slobodne vybrať medzi príbormi smerujúcimi nadol alebo nahor, vedzte, že sa mýlite. Toto ustanovenie je v skutočnosti predmetom rozlíšenia medzi „francúzskym“ drezurom a „anglickým“ drezurom. Výsledok: ak nastavíte stôl vo francúzštine, príbory sa musia otočiť hore nohami (zuby zubov vidlice smerujú k stolu a misa lyžice hore), zatiaľ čo ak je nastavená „à la Angličtina “, je to naopak: zuby zubov vidlice musia smerovať nahor a zakrivenie lyžice smerom k obrusu. Pôvod tohto variantu spočíva jednoducho v umiestnení rodinného erbu, ktorý chceli vyzdvihnúť šľachtické rodiny tej doby. Francúzi sa nachádzali na vonkajšej strane príborov, anglicky na vnútornej strane!

Chyba 4: chybné umiestnenie okuliarov

Pre tých, ktorí okuliare zamieňajú zameniteľne, je čas naučiť sa pravidlo, aby sa nemýlili. Ak majú poháre na víno a vodné poháre osobitné miesto pred každou doskou, vždy je to najmenšie, ktoré zaberá to správne miesto, to znamená poháre na víno a najväčšie , vodné sklo, ktoré je vľavo. Celý musí byť usporiadaný mierne pod určitým uhlom v zostupnom poradí, tj zľava doprava! Bez toho, aby ste zabudli, že poháre na víno by mali byť zarovnané na veľký nôž!