Odvažujem sa na koberci etnickej inšpirácie

Odvažujem sa na koberci etnickej inšpirácie

Či už chcete zahriať interiér alebo dať mu charakter, koberec s etnickými vzormi bude stredobodom vašej výzdoby vďaka veľmi silnému dizajnu a často teplým farbám. A keďže existuje veľa kobercov etnickej inšpirácie, odporúčame vám sa rýchlo pozrieť, aby ste sa mohli rozhodnúť.

Orientálne koberce

Orientálne koberce sú pravdepodobne najobľúbenejšie koberce, pretože sa tradične vyrábajú ručne. Bohatosť Orientu evokuje koberec par excellence. Môžu pochádzať z Číny, Turecka, Maghrebu, Blízkeho východu alebo Indie, ale všetky majú túto fascinujúcu zložitosť a podmanivé farby. Majú veľkú výhodu v tom, že sa veľmi dobre prispôsobujú klasickým interiérom a zároveň dodávajú nádych exotiky.

Kilim duchovné koberce

Kilim koberec je perzský koberec, ktorý sa vyrába výlučne tkaním, čo mu dodáva prikrývku. Je všeobecne farebný a má pomerne geometrické vzory inšpirované tradičnými perzskými motívmi. Ak kilim označuje objekt aj techniku ​​tkania, v súčasnosti existuje viac kobercov, ktoré sú inšpirované touto estetikou s geometrickými vzormi, ktoré evokujú tradičné tkaniny. Ich veľmi geometrický aspekt sa nepodarí integrovať do moderného interiéru pre veľmi grafický nádych.

Koberce z umelej kože

Nakoniec, v etnickom štýle, stojí za to preskúmať aj zvierací motív! Koberce sú potom v Afrike inšpirované k vytvoreniu modelov kobercov, ktoré prenášajú vzory živočíšnych plášťov. Napríklad zebra má špeciálne miesto na prepravu vašej obývačky do savany v mihnutia oka. Tento druh koberca bude inštalovaný v modernom interiéri aj v interiéri orientovanom na cestovanie.