Krátko

Na Veľkú noc ponúkame čokoládové bozky

Na Veľkú noc ponúkame čokoládové bozky

Pokiaľ sa u králikov, vajec a malých sliepok môže vyskytnúť určitá únava, čokoláda zostane vždy potešením (90% Francúzov mi to potvrdí). Takže tento rok na Veľkú noc inovujte svoje čokoládové darčeky. Spomedzi nespočetných čokoládových foriem prítomných v obchodoch som sa tento rok zamiloval do formy Lékué's Pop Kiss. Táto súprava navrhnutá slávnym barcelonským kuchárom Christianom Escribom oslavuje španielsky sviatok a radosť zo života. Okrem 100% silikónovej formy obsahuje krabica 20 tyčiniek na výrobu lízatiek a 12 štítkov, ktoré sprevádzajú vaše malé bozky sladkou poznámkou. Lékué dokonca poskytol záves na dvere, ktorý by sa mal znížiť, ak by ste chceli poslať správu so svojimi čokoládovými bozkmi (pochopte, kto bude).
Je potrebné uznať, že recept na ostré bozky sprevádzajúce túto formu môže presvedčiť tých najskeptickejších. Predstavte si mliečnu čokoládu zdobenú pralinkami a drobkami ruských cigariet, všetko pokryté bielou čokoládou ... Zastavím sa tam, pretože cítim hlad, ale rozumiete princípu. Táto súprava Pop Kiss sa dá použiť aj pri mnohých príležitostiach, ako je napríklad nasledujúci Deň matiek alebo výročie prvého daného bozku.

Tajomstvo úspešných domácich čokolád

Bohužiaľ vytváranie domácich čokolád nie je len o roztavení tabliet na kúsky. Musíte rešpektovať to, čo sa nazýva temperovanie, krok, ktorý spočíva v tom, že vaša čokoláda prechádza rôznymi teplotami, aby sa po vytvorení a ochladení stala hladkou a lesklou. Ak nechcete byť sklamaní svojimi úspechmi, požiadajte o teploty, ktoré treba rešpektovať podľa zvoleného typu čokolády. Lékué, čokoládová forma Pop Kiss (17 EUR)