Video: výroba champlevé a smaltovaného šperku

Video: výroba champlevé a smaltovaného šperku

Chcete ponúknuť pekné osobné šperky? Catherine Le Poah Taut, hovorkyňa smaltovaná na medi, vysvetľuje, ako vyrobiť champlevé a smaltované šperky.

Pozrite si video:

Potrebné vybavenie

Na výrobu šperkov z champlevé a smaltovanej ocele potrebujete: 739807 kefy, špachtle, lepidlo, gravírovací lak, dva emaily, vodu, trichlóretylén, pilník, špendlík, lepidlo, nožnice a lepiace plastové fólie.

Pripravte základňu šperku

Na začiatok si pozrite výkres, ktorý bol predtým vyrobený na medenej doske. Potom naneste silnú vrstvu leptateľského laku na časti, ktoré nechcete kyselinou napadnúť. Keď je lak suchý, zabaľte zadnú časť a okraje medenej platne lepiacou plastovou fóliou. Umiestnite štyri guľôčky lepkavého cesta do rohov medenej platne, aby ste ju vylepšili. Takto pripravenú medenú platňu namočte 5 hodín do kúpeľa zloženého z chloridu železitého, kyseliny chlorovodíkovej a vody.

Dokončite medené šperky

Aby ste mohli medenú platňu po nasiaknutí použiť, odstráňte lak pomocou trichlóretylénu a doštičku očistite pomocou čistiaceho krému, pieskovca a drôtenej kefy. Potom naneste emaily nanesením lepidla na všetky bunky šperku. Vezmite malú vrstvu so špachtľou a posuňte ju cez šperk, pričom dbajte na vyplnenie rohov. Po varení naneste dostatočnú vrstvu skloviny, aby ste obmedzili dotyk. Nechajte schnúť 15 minút, potom pečte niekoľko minút pri 800 alebo 820 stupňov. Keď sa klenot uvarí, vyleštite ho a prilepte kravatu na chrbát, čím vytvoríte brož. Ďakujem Catherine Le Poah Taut za jej cenné rady, ako vyrobiť champlevé a smaltovaný šperk. Pozrite sa na video Vytvorenie champlevé a smaltovaného šperku na Minutefacile.com. Produkoval Minute Facile.