Moje práva v prípade požiaru

Moje práva v prípade požiaruWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vo vašej domácnosti alebo boku je požiar a spôsobíte škodu na majetku. Aké sú vaše práva a prostriedky nápravy? Bod o tom, čo vedieť v prípade požiaru.

Oheň: kedy? Ako?

Vo Francúzsku vypukne každé dve minúty požiar a cez noc dôjde k siedmim z desiatich požiarov v domácnosti. Štyri hlavné príčiny sú elektrické a vykurovacie zariadenia (jeden požiar zo štyroch), komínové rúry, varenie (jeden požiar zo štyroch), sviečky, cigarety a zápalky.

Fire: Čo presne to je pre poisťovacie spoločnosti?

Podľa poisťovacích spoločností je tento oheň považovaný za „spaľovanie plameňom mimo bežného domu“. V článku L 122-1 sa ustanovuje, že poisťovateľ zodpovedá za všetky škody spôsobené požiarom, požiarom alebo jednoduchým spálením. V skutočnosti môže záruka na oheň zasiahnuť hneď, ako sa objaví plameň alebo začiatok požiaru, ale tiež napraviť škody spojené s dymom z ohňa, výbuchu, výbuchu, domáce spotrebiče a blesky. A ak zásah pohotovostných služieb spôsobí vedľajšie škody, zohľadňujú sa aj tieto. Každá zmluva však môže obsahovať jemnosti, ktoré by sa mali preskúmať.

Oheň a cigarety popáleniny

Pokiaľ nemáte záruku proti „domácim rizikám“, záruka na oheň sa nevzťahuje na škody spôsobené jediným pôsobením tepla alebo priamym a bezprostredným kontaktom s ohňom alebo žiarovkou, ak nie je „nedošlo k požiaru ani k prepuknutiu požiaru, ktorý by mohol eskalovať na skutočný požiar“. Je zrejmé, že ak necháte panvicu spáliť alebo ak poškodíte hornú časť bufetu zle zhasnutým zadkom, nebudete odškodnení. Niektoré ďalšie škody sa nezohľadňujú, napríklad rozbité sklo v dôsledku nadmerného tepla alebo popálenie predmetu náhodne spadnutého do komína. Pozorne si prečítajte zmluvu, pretože z vašej požiarnej záruky sú pravdepodobne vylúčené iné škody. Taktiež sa uistite, že nemusíte, aby ste dostali plnú náhradu, nechali ste napríklad každý rok zametať komín alebo aby ste nainštalovali detektor dymu (ktorý bude povinný od marca 2015).

Požiar: na aký tovar sa vzťahuje poistenie?

Vaša zmluva poskytuje maximálne sumy, na ktoré sa vzťahuje vaše ubytovanie, ako aj nábytok a predmety. Ak dôjde k poškodeniu dekoratívnych prvkov (koberce, maľby atď.), Ich oprava musí byť vrátená. Ak dom úplne stratíte, bude vám poskytnutá náhrada nákladov na jeho rekonštrukciu v rozsahu, v akom súhlasíte s jeho prestavbou alebo opravou. Vezmite prosím na vedomie, že ak bolo vaše ubytovanie zle udržiavané (napríklad komín v zlom stave, ktorý spôsobil požiar), dôjde k zníženiu. Poisťovateľ rovnako zohľadní zastaranie určitého tovaru, napríklad vybavenej kuchyne, ak už je v určitom veku.

Oheň: a čo záhrada?

Konvenčné zmluvy nezohľadňujú oheň v záhrade, pokiaľ to výslovne nežiadate, čo môže byť dobrý nápad v horúcich a suchých oblastiach. Tiež buďte opatrní, ak žijete v rizikovom regióne. Môže sa od vás vyžadovať, aby ste vyčistili zem, v opačnom prípade môžete byť potrestaný v prípade požiaru.

Fire: kroky, ktoré treba urobiť

Do 5 pracovných dní od požiaru sa spojte s poisťovacím oddelením svojho poisťovateľa. Uveďte dátum a okolnosti nehody a urobte počiatočné vyhlásenie o škode. Nevykonávajte žiadne opravy ani činnosti bez predchádzajúceho súhlasu. Budete musieť uviesť zoznam všetkého strateného tovaru, uviesť jeho hodnotu a poskytnúť podporné dokumenty. Ak chýbajú faktúry, fotografie a / alebo videá vášho interiéru a interiéru vašich skríň predstavujú platný dôkaz. Zachovajte spálené efekty. Slúžia ako dôkaz odborníkovi, ktorého vymenuje poisťovateľ. Tento expert cestuje, aby zistil a vyhodnotil poškodený tovar. Ak je škoda značná, môže vám pomôcť váš odborník alebo požiadať o druhé stanovisko. Toto je vaša zodpovednosť, pokiaľ ste okrem záruky pre paľbu nezobrali záruku „expertných poplatkov“. Ak sa chcete dozvedieť viac: Francúzska federácia poisťovacích spoločností www.ffsa.fr