Toiles de Mayenne odhaľuje všetku bohatosť svojich textílií

Toiles de Mayenne odhaľuje všetku bohatosť svojich textílií

Rodinný podnik Toiles de Mayenne je pýchou svojho regiónu už viac ako 200 rokov. Šesťuholníková značka, ktorá bola vždy spojená s pruhovanými a veľmi farebnými plátnami, má na prove veľa ďalších reťazcov! Verný tradičnému know-how, Toiles de Mayenne si v priebehu rokov rozšíril svoje zručnosti vytvorením oddelenia pre hotové výrobky (vankúše, záclony atď.), Dekorácie a ďalšie venované maľbe. Jeho báječné textílie v vitamínových odtieňoch a dokonalý povrch dotvárajú kompletný katalóg dekorácie pre celý dom. Späť na farebnú rodinnú ságu!

Viac ako dve storočia histórie

La Mayenne, ktorá sa nachádza na hraniciach Maine a Bretónska, má za sebou veľmi bohatú remeselnú minulosť. Od Gaúlov po remeselníkov stredoveku alebo od pánov, všetci budú po stáročia využívať množstvo prírodných materiálov poskytovaných lesom. V tomto geografickom kontexte - presnejšie v opátstve obce Fontaine-Daniel - sa továreň narodila v roku 1806, čo by neskôr bolo továrňou značky Toiles de Mayenne. O 30 rokov neskôr ho prevzala rodina Denisovcov, ktorá je stále v čele spoločnosti po šiestich generáciách, ktoré sa navzájom uspeli. Park tkáčskych stavov, ako aj pradiareň sa v nasledujúcich desaťročiach zmodernizujú a rozšíria, čím sa vytvorí povesť závodu za hranicami. V roku 1894 vstúpila farba do závodu so založením prvých čistiarní! Po rokoch pradenia nebielených tkanín pre košele a odevy sa Toiles de Mayenne pohybuje smerom k farbeniu a konečnej úprave: potom zamestnáva 350 ľudí. Až po druhej svetovej vojne sa však narodilo prvé tkanie určené na nábytok. Zároveň je zaregistrovaná licencia Toiles de Mayenne, čím sa označujú začiatky zásielkového predaja tkanín určených pre domácnosť. Dizajnový workshop bude vytvorený v roku 1961 a stane sa najdôležitejšou spoločnosťou o pol storočia neskôr; nikdy neprestane odolať sirénam globalizácie tým, že bude naďalej farbiť, pradiť a vyrábať na mieru šité textílie dodnes.

Inovácia na stretnutí

Po otvorení vlastných predajných miest vo Francúzsku v 70. a 80. rokoch sa spoločnosť Toiles de Mayenne postupne mení na medzinárodný trh postupnou reorganizáciou svojich výrobných dielní. V roku 2011 značka uviedla na trh svoj ekologický sortiment: príležitosť ukázať širokej verejnosti, že vždy zostáva v centre spotrebiteľských trendov a obáv. Zvyšuje sa aj výroba sedadiel a predmetov a rýchlo sa doplní zbierkou farieb v teplých a vitamínových tónoch. Pokiaľ ide o textílie, Toile de Mayenne naďalej vyniká v organickej bielizni a priadzach bez toho, aby zabúdala na inováciu s novými plátnami s kovovým rámom. Celú kolekciu nájdete na www.toiles-de-mayenne.com!