Články

Dlaždice, kamenina, porcelánová kamenina: aké rozdiely?

Dlaždice, kamenina, porcelánová kamenina: aké rozdiely?

Dlažba je pre Francúzov preferovaná podlahová alebo stenová krytina. V interiéri tento povlak odoláva nárazom a poškriabaniu, pričom sa ľahko udržuje. Obklady tiež zvádzajú veľmi bohatou ponukou. Štýly, aspekty, formáty alebo farby, tento povlak sa prispôsobí všetkým vašim želaniam vo vašom interiéri.

Obklady: vlastnosti a materiály

Rôzne typy obkladačiek je možné umiestniť na podlahu alebo na stenu. Vo vnútri alebo vonku sa obklad prispôsobí vašim potrebám z hľadiska formátov, farieb a aspektov. Ponúka tiež množstvo materiálov klasifikovaných podľa typov. Malo by sa urobiť správne rozhodnutie. Táto široká škála materiálov si pred výberom vyžaduje zohľadniť ich vlastnosti. Medzi týmito mnohými typmi obkladačiek sú keramické obkladačky vyrobené z vlhkej hliny a prírodné zložky ako piesok, kremeň a zemina. Kamenina a kamenina sú súčasťou tejto keramickej rodiny. Tieto materiály sa vyznačujú zaujímavými vlastnosťami.

Porcelánová kamenina: imitácia, odolnosť a ľahká údržba

Kamenina patrí do kategórie keramiky, ako sú terakota, dlaždice a kamenina. Porcelánová kamenina je najbežnejšou keramikou v interiéri na obklady. Vyznačuje sa svojimi jedinečnými vlastnosťami. Tento materiál je vyrobený z hliny a pozostáva z minerálnych prvkov, ako je oxid kremičitý, kremeň a živce. Porcelánová kamenina existuje v rôznych formátoch a rôznych prírodných farbách. Vyznačuje sa napodobňovaním mramoru a prírodného kameňa k dokonalosti. Teraz je schopný reprodukovať vlastnosti dreva, tkaniny, kože a kovu. Porcelánová kameninová dlažba ponúka mnoho výhod. Odoláva poškriabaniu, opotrebovaniu, mrazu a je ideálny do miestností s vysokým priechodom. Ľahko sa udržuje, odoláva aj škvrnám. Porcelánové kamenné dlaždice môžu mať rôzne povrchové úpravy v závislosti od štýlov.

Kamenina: estetická a krehká

Rovnako ako porcelánová kamenina, aj kamenina patrí do kategórie keramiky. Tento typ materiálu sa zvyčajne používa na elegantné obliekanie kúpeľní a kuchýň. Kamenina sa skladá zo zmesi hliny, ílovo-vápencovej skaly a piesku. Dodáva sa v rôznych veľkostiach dlaždíc. Pri inštalácii kameniny je nevyhnutné kontaktovať odborníka, pretože táto práca si vyžaduje jedinečné know-how. Pri kontrole, či je nosník vhodný na kladenie dlaždíc, je potrebné dávať pozor. Tento materiál je odolný proti opotrebeniu a ľahko sa udržuje. Jeho smalt však dodáva krehkosť, ktorá núti dlaždice, aby sa použili na zdobenie stien. Jeho pórovitosť neumožňuje inštaláciu vonku.