Podrobne

Čo je to etnický motív?

Čo je to etnický motív?

Či už ide o módu alebo interiér, dnes je „etnický“ štýl veľmi trendy. Vo výzdobe máme radi jej teplé farby a vzory, ktoré často spôsobujú určitú zmenu scenérie ... Áno, ale konkrétnejšie viete, aký je etnický motív?

Niektoré mylné predstavy ...

Nesprávnym spôsobom často etnický štýl prispôsobujeme exotickej výzdobe z Čiernej Afriky a reštriktívnym a stereotypným spôsobom si preto tieto etnické motívy predstavujeme ako predstaviteľ neuveriteľnej a majestátnej fauny týchto vzdialených krajín. Ale zamyslite sa znova, etnické vzorce nie sú len škrupiny na vankúši a leopardovité škvrny na kocke.

Tradičné vzory z autentických a predkov remesiel

Etnický štýl je v skutočnosti na počiatku, formovaný kmeňmi z celého sveta. Výsledkom je, že motívy, ktoré sa mu pripisujú, pochádzajú v prvom rade z pôvodného remeselného spracovania a know-how každej etnickej skupiny, či už ide o ľudí z Afriky, Ameriky, Ázie, z Oceánie alebo z Európy! Môžeme teda hovoriť napríklad o škandinávskych etnických motívoch, ako aj o indických etnických motívoch ... Preto to budú predovšetkým tradičné motívy, ktoré preberáme, prepracúvame a aktualizujeme.

Exotika a zmena scenérie

Je to predovšetkým hľadanie exotiky, túžba uniknúť a tiež fascinácia určitých kultúr, ktorá vás nasmeruje k dekorácii etnického štýlu. Pre každú kultúru, jej tradičné vzorce ... možno by ste sa radšej rozhodli pre geometrické a symetrické formy tureckých kilimov, alebo viac pre arabesky a rastlinné motívy prevládajúce v indickej kultúre? Je len na vás, aby ste objavili tieto etnické motívy, ktoré vám povedia o ľuďoch a prinútia vás objaviť svet!