Články

5 tipov na údržbu kapoty

5 tipov na údržbu kapoty

Udržiavanie kapucne je nevyhnutné. Príliš znečistená kapucňa je potenciálne nebezpečná, pretože môže spôsobiť požiar. Znečisťuje tiež vzduch v dome. Na druhej strane, čistá kapota spotrebuje menej energie a bude úspornejšia. Uistite sa, že čistenie kapucne je jednoduchá úloha, ak viete, ako na to. Dnes vám ponúkame všetky naše rady o tom, ako správne udržiavať kapotu.

Tip č. 1: Určite, kedy je potrebné vyčistiť kapotu

Ak používate kapucňu mierne, mala by sa čistiť každé dva mesiace. Ak hráte veľkých šéfov a používate kapucňu každý deň, mali by ste ich každý mesiac čistiť. Vedzte, že existuje tip, aby ste vedeli, či si kapucňa vyžaduje dobré čistenie. Zapnite kapucňu a položte na ňu papierový uterák. Ak fólia spadne, kapota už nevykonáva svoje funkcie a je potrebné vyčistiť.

Tip č. 2: Pripravte sa na čistenie

Potrebujete vyčistiť kapucňu? Tu je niekoľko tipov, ktoré vám uľahčia život. Zapnite kapucňu a prevarte ju citrónovou šťavou. Tento krok vám umožní trieť menej, a preto ušetríte trochu tuku na lakte. Pred čistením nezabudnite odpojiť kapotu.

Tip č. 3: Odmastite kapotu

Hlavnou úlohou pri údržbe odsávača pár je odmasťovanie. Na tento krok jednoducho prineste odmasťovaciu hubku a odmasťovač typu mydla. Nikdy nepoužívajte škrabku na špongiu, riskujete poškriabanie vonkajších častí odsávača pár. Mriežka môže byť odmastená rôznymi spôsobmi. Môžete ho namočiť do umývačky riadu alebo do umývačky riadu. Mriežka sa dá dokonca vyčistiť v umývačke riadu!

Tip č. 4: Vyčistite alebo vymeňte filtre v kapote

Čisté filtre optimalizujú kapacitu vašej kapucne. Pretože existujú rôzne typy filtrov, pokyny na čistenie sa líšia. Ak máte v kapote kovové filtre, môžete ich umyť rukou vodou a saponátom alebo v umývačke riadu. Ak je v kapote filter s aktívnym uhlím, nemusíte ho umyť. Musíte ho však zmeniť každé 4 mesiace.

Tip č. 5: Nechajte svoju kapucňu žiariť

Tu je dekoratívny tip na zapamätanie! Po vyčistení kapucne nezabudnite na lesk. V skutočnosti je kapota prvkom umiestneným vysoko, a preto blízko svietidiel. Svetlá kapucňa je kapucňa, ktorá vyžaruje čistotu a modernosť. Na dosiahnutie lesku kovovej kapoty použite olej. Aj keď existujú špecifické oleje, odporúčame jedlé oleje, ktoré sú rovnako účinné a oveľa lacnejšie. Ak máte sklenenú kapucňu, údržba je veľmi jednoduchá! Čistič okien pravidelne používajte. Ten čistí a svieti. Aby ste zabránili prílišnému usadzovaniu nečistôt, utrite po každom použití špongiou alebo handrou. Nečakajte, až kapota vychladne.