Podrobne

Test výrobcu krepového výrobcu Tefal Breizh

Test výrobcu krepového výrobcu Tefal Breizh

Môj malý prst (ktorý má pred sebou kalendár) mi hovorí, že o pár dní budú v centre pozornosti palacinky. Príležitosť pre mňa realizovať sen tým, že som sa 15. augusta na pláži v Saint-Malo premenil na Bretón, aby som potešil turistov. Inými slovami, chcel som vyskúšať skúsenosti veľkoformátového výrobcu krepového krepovania, čo by som mohol urobiť s novým krepovacím strojom Breizh od Tefalu.

Vlastnosti výrobcu krepov Breizh

Toto zariadenie sa skladá z veľkej dosky s priemerom 35 cm z hliníka vyrobeného za studena. Preto nemôžeme hovoriť o billigoch (pozri slovník Breton), pretože nie je v liatine. Je zakrytý nepriľnavým povlakom, a preto nie je potrebné ho pred varením jeho cesta založiť alebo namazať. Doska je tiež vybavená indikátorom Thermo-Spot, špecifickým pre Tefal, ktorý vás informuje o správnej teplote zariadenia. Doska sa nakoniec môže oddeliť od vyhrievacej základne a umyť sa v umývačke riadu. Krepovač má 5-polohový termostat. Na druhej strane neexistuje žiadne tlačidlo Štart, zapojením zásuvky sa automaticky spustí zariadenie, a preto musí byť odpojené, aby sa zastavilo. Kontrolné svetlo vedľa termostatu signalizuje, či je spotrebič zapnutý alebo nie. Pokiaľ ide o výkon, tento výrobca krepového displeja vykazuje 1500 W, čo je v porovnaní s inými výrobcami krepového typu rovnakého typu (okrem billigov) dosť zaujímavé. Krepový stroj Breizh sa dodáva s drevenou špachtľou, dreveným rozvádzačom a plastovou odmernou lyžičkou. Nakoniec budete mať k dispozícii užívateľskú príručku a knihu sladkých a slaných receptov.

Test na lievance s krepovacím strojom Breizh

Ak ju chcete hrať Breton, mali by ste to tiež urobiť dôkladne: Preto som sa rozhodol pustiť sa do prípravy slávnej pohankovej palacinky (alebo pohánky) s jej klasickou oblohou (vajcia, šunka a syr). Rozhodol som sa použiť recept uvedený v knihe od Tefala, ktorý to vidí ako veľký (v súčasnosti je to zvykom v knihách receptov), ​​pretože cesto pripravuje 12 palaciniek. Pomery som znížil o 2 a nižšie uvádzam podrobnosti.

Pohankové palacinky (pre 6 osôb)

Roztopte 50 g masla a nechajte ho vychladnúť. Medzitým sa do omelety bije vajíčko a pridá sa k nemu 50 cl mlieka a 15 cl vody. V šalátovej mise premiešajte 250 g pohánkovej múky a 50 pšeničnej múky a štipku soli. Potom postupne pridajte do múky zmes vajec, mlieka a vody (v tomto prípade som použil svojho robota) a potom pridajte rozpustené maslo. Nakoniec nechajte cesto odpočívať najmenej 1 hodinu.

Zapaľovanie a predohrev

O hodinu neskôr som mal teda v rukách krásne palacinkové cesto, ktoré čakalo na varenie. Čas predhrievania krepovej panvice je okolo 10 minút, preto vám odporúčame zapnúť spotrebič po 50 minútach odpočinku cesta, je to už ušetrený čas. Ako som už povedal, pripojenie je dostatočné na spustenie krepovacieho stroja a potom musíte počkať, kým indikátor Thermo-Spot nebude úplne červený, aby sa začalo variť. Nie je to prvýkrát, čo som sa zaoberal Thermo-spotom a musím povedať, že nie som si vždy istý indikáciou, pretože v závislosti od uhla pohľadu nemusíme nevyhnutne vidieť zmenu v farbu. Nakoniec som sledoval čas predohrevu uvedený v príručke, konkrétne 8 alebo 10 minút.
V prípade palacinky musí byť termostat nastavený do maximálnej polohy a po prečítaní všetkých receptov v brožúre som si všimol, že maximálna pozícia sa vždy odporúčala. Potom sa môžeme opýtať na záujem mať termostat s 5 pozíciami, v každom prípade, ak sa zastavíme pri týchto receptoch.

Zobrazenie a pečenie koláča

Nie som bez obáv, že som začal s prvým varením, pretože, ako som už povedal, nie je potrebné namazať rošt a musíte použiť aj distribútora. Po prvom pozorovaní je dávkovacia panva dobre vyvážená: dá vám presne kapacitu vyrobenú pre priemer krepovacieho stroja. Potom distribútor v konečnom dôsledku nie je taký zložitý na použitie: rozhodol som sa nasledovať radu nachádzajúcu sa na internete a naliať cesto do taniera ľavou rukou o 11:00 a pravou rukou použite rozdeľovač tak, že ho otočíte v smere hodinových ručičiek, pričom pri každom pohybe prinesiete trochu cesta do stredu. Znie to komplexne, ako sa hovorí, ale v skutočnosti sa z toho dostaneme dosť rýchlo. Pokiaľ ide o pripútanie lievance, môžem vás v tomto bode ubezpečiť. Cesto sa nepriľne vôbec ani pri mastení. Skutočnosť, že sa tuk nepoužíva, je zaujímavá, pretože umožňuje predhriatím traumatizovať. Neexistuje riziko masla alebo spáleného oleja a na týchto 10 minút predohrevu môžeme múdro počkať.

Varenie náplne

Po minúte som palacinku zložil, aby som ju otočil špachtľou. Na tejto strane žiadne ťažkosti, prevádzka je veľmi plynulá. Akonáhle sa palačinka otočila, pridal som ingrediencie pre celú palacinku, vajce, šunku a syr. Tentokrát je to menej ľahké najmä na varenie vajíčka. Musel som rozdeliť bielu farbu tak, aby sa varenie robilo dobre, obávajúc sa, že ak nechám koláč príliš dlho, skončí to varením.

Skladacie

Existuje niekoľko spôsobov, ako zložiť palacinku. Aby som si udržal tradičnú verziu, uzavrel som teda tortu záhybom v papučiach, teda zloženým „štyrmi stranami“. Akonáhle sa palačinka prevráti a uvarí na oboch stranách, stane sa trochu tuhšou. Aby ste ju úspešne zložili, odporúčame vám, aby ste stlačili okrajom špachtle, kde chcete zložiť, aby sa uľahčilo.

Ochutnávka

Schválené, aj keď bretónska palacinka nie je skutočne obľúbeným pokrmom domu. Recept na palacinku, ktorý dal Tefal, je celkom dobre premyslený, aj keď som zistil, že mu chýba niečo, čo by ho trochu ochutilo (bez toho, aby som vedel, čo). Ako som predpokladal, bolo príliš veľa patty aj po znížení pomerov o dva.

Rozhovor

Aj keď má tento krepovač odnímateľný podstavec kompatibilný s umývačkou riadu, povlak je taký, že trochu špongie je viac ako dosť na to, aby znovu získal svoju krásu pred použitím. Na druhej strane, drevené náradie, to znamená rozdeľovač a špachtľa, je možné umývať iba ručne. Odporúčame tiež namočiť distribútor do vody medzi každou palacinkou, aby sa zabránilo prilepeniu cesta a aby sa zabránilo dobrej distribúcii.

Záver

Ak sa príliš nezaujímate o tradíciu (ak nežijete v Breste), pre mňa je tento krepový tvor pre mňa dobrou hodnotou za peniaze. Pre začiatočníkov má všetky výhody vďaka jednoduchému použitiu a údržbe. Nie je to porovnateľné s billigom, ale ak hľadáte predovšetkým krepníka, ktorý ľahko získa krásne veľké palacinky bez boja s korením alebo teplotou, bude to perfektné. Pokiaľ ide o jeho cenu, nájdete ju od 75 €, čo je v porovnaní s inými krepovačmi rovnakého štýlu cena celkom správna.

Video z testu

Bretónsky lexikón

Billig: je to kruhová platňa, na ktorej je palacinka pečená. Jeho priemer sa pohybuje medzi 33 a 50 cm. Vo francúzštine budeme hovoriť o galétière alebo crêpière. Billig by mal byť obvykle vyrobený z liatiny (okrem toho, ak tomu tak nie je, nemyslím si, že by sme mohli hovoriť o billigoch). Rozell: Toto je malé drevené náradie v tvare písmena T, ktoré vám umožňuje rozprestierať palacinky na konáre. Používa sa vždy pre tento typ výrobcu krepov. Spanell: je to drevená špachtle, ktorá je súčasťou základného tria s dvoma predchádzajúcimi objektmi. Často je väčšia ako billig, umožňuje dobre získať palacinku a prevrátiť ju a položiť na tanier. Lardigel: Nie som si istý, či je toto slovo špecificky bretónske, ale v každom prípade je špecifické pre používanie billigov. Je to zmes sadla a vaječného žĺtka používaného na ochutenie a mastenie jeho liatinovej platne. Na záver upozorňujeme, že pri príležitosti programu Candlemas 2013 ponúka spoločnosť Tefal zaujímavú operáciu. Ak si medzi 15. januárom a 15. februárom 2013 kúpite 20 EUR na kuchynský riad Tefal alebo na výrobu vaflí alebo na výrobu palaciniek, stačí pridať 1 € účasti, aby ste získali škatuľu na Tefal Pancake. Táto škatuľka obsahuje balenie práškového cukru, džem, džem rozmarínovej nátierky a tyčinku na pečenie čokolády. Tefal, krepový výrobca Breizh, PY 710812. Na stránkach Tefal, ktoré ste inzerovali za 99,99 EUR, nájdete u niektorých e-chvostov už okolo 75 EUR.