Krátko

Esteban udržuje umenie parfumov

Esteban udržuje umenie parfumov

Na juhu Francúzska, kolíske francúzskych parfumérií, Estéban už takmer 30 rokov vytvára vzácny čuchový vesmír medzi stredomorskou civilizáciou a japonským zdokonalením. Značka má neobmedzenú lásku k parfumom a cestovaniu, ktoré sa časom nikdy nerozpadli. Zbierky plné poézie sa rodia z tejto vášne a nikdy neprestanú triasť našimi zmyslami! Úvahy o know-how predkov, výrobky Estéban sa vyvíjajú s ohľadom na normy prírody a kvality: kontajnery sú rovnako čisté ako vône, čím transformujú sviečky, kapillíny a difúzory do viacerých dekoratívnych predmetov poskytujúcich posledný dotyk nášho interiéru.

Spracované vône

Na začiatku vzniku značky je pár, Catherine a Jean-Max Estéban. Catherine bola trénovaná ako hrnčiarka a spoločnosť sa narodila zo zeme! V roku 1980 vyvinuli poréznu keramiku, ktorá umožňuje difúziu vôní bez ich zmeny. V priebehu jedného roka produkt zažije oslnivý úspech, ktorý umožní párom, ktorí začali od nuly, zostaviť štruktúru Estébanu. Táto keramika, ktorá je dodnes jedným z bestsellerov tejto značky, je exkluzívnym know-how, ktoré ovláda Estéban už takmer 30 rokov. Strihané, lisované alebo sekané, mení tvar alebo farbu, aby divákov ponorili do srdca príbehu a čuchového vesmíru. Pretože značka je nenapodobiteľnou vlastnosťou každého výrobku. Jean-Max bol vždy spolutvorcom a sprevádzal skladateľa, ktorého volal, takže jeho tvorba bola prispôsobená osobnosti Estébanu.

Vytvorenie parfému

Každý parfém rozpráva príbeh v troch etapách. Keď dýchate vôňou, prvý čuchový dojem, ktorý sa objaví, je najvyššia nota. Potom je parfum organizovaný podľa trvalej dohody, ktorá tvorí srdce. A nakoniec, najtrvalejšie tóny tvoria pozadie vône. Každá vôňa patrí do čuchovej rodiny. Medzi hlavné patrí citrus (citrón, bergamot, grapefruit, svetlo a šumivé), kvetinový (skôr ženský), chypres (zmes drevného tepla a kvetinové alebo ovocné tóny), orientálne ( biele kvety, ktoré sa primiešajú do balzamov), do lesov (hlboké a teplé vône) a aromatických látok (levandule, energie a čerstvosti pre tieto typicky mužské vône). V Estébane sú na vzostupe „suveníry“: parfumy, rezané seno, čerstvá tráva ... to sú pachy, ktoré pripomínajú prchavý okamih alebo jednoducho staré dobré časy!

Bohatá čuchová paleta a difúzory na výber

Estéban vždy inovoval, pokiaľ ide o parfumové nosiče. Po zavedení japonského kadidla vo Francúzsku a vývoji mikroporéznych keramických difúzorov táto značka uvedie túto zimu do vázy s čistými líniami, ktoré šíria svetlú, voňavú hnedú. Rafinované dekoratívne predmety, sviečky, spreje, vonné kytice alebo dokonca parfumované gule, ktoré vytvoril Estéban, majú prepracovaný dizajn. Celú zbierku nájdete na www.esteban.fr