Krok za krokom: naostrite žací nôž

Krok za krokom: naostrite žací nôž


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Informácie o tejto operácii nájdete v príručke priloženej k kosačke, pretože výrobcovia sa chránia pred rizikami nesprávnej manipulácie. Je to však mierny zásah v dosahu kohokoľvek, pokiaľ človek dodržiava niektoré bezpečnostné pravidlá. obtiažnosť : stredná náklady : žiadne Potrebné náradie : - Brúska, uhlová brúska alebo oceľový pilník - Plochý alebo imbusový kľúč (v závislosti od modelu kosačky) - Pár ochranných okuliarov - Rukavice

Krok 1: Prijmite bezpečnostné opatrenia


Aj keď sú dnešné žacie stroje vybavené bezpečnostnými zariadeniami proti rušeniu, dôrazne sa odporúča pre tento manéver odstrániť antiparazit (vodič zapaľovacej sviečky), čím sa odstráni akákoľvek možnosť na spustenie kosačky. Je to, akoby ste prerušovali istič v dome.

Krok 2: Odstráňte čepeľ


Držte čepeľ pevne jednou rukou alebo umiestnite blok dreva, ktorý zabráni jeho otáčaniu po jeho osi, potom odskrutkujte stredovú skrutku. Na niektorých modeloch nájdete dve skrutky so šesťhrannou hlavou, ale postup zostáva rovnaký.
Možno budete mať ťažkosti s uvoľnením skrutky, najmä preto, že hrdlo sa môže usadiť, ak ste tak ešte neurobili. Môžete klepnúť na skrutku pomocou kľúča alebo použiť penetrant. Toto je najfyzikálnejšia časť operácie, ale po uvoľnení skrutky by ste nemali mať žiadne problémy s ručným odstraňovaním.
Pred odstránením skrutky dôkladne skontrolujte, ako sú umiestnené podložky a smer čepele. Budú sa musieť vrátiť späť na rovnaké miesto.

Krok 3: Skontrolujte podložné sklíčko


Skontrolujte podložku. Na tejto fotografii došlo k miernemu utrpeniu čepele, nie je to veľmi vážne, nebudeme mať žiadny problém s jej odstránením. Ak je rezná hrana rezaná hlbokými nárazmi (niekoľko milimetrov), neváhajte ju vymeniť, pretože v najlepšom prípade bude potrebné odstrániť príliš veľa kovu, čo by mohlo spôsobiť úplné vyvažovanie. V najhoršom prípade sa mohli vytvoriť praskliny (malé praskliny), ktoré nakoniec spôsobia zlomenie čepele.

Krok 4: Zaostrite čepeľ


Rešpektujte počiatočný uhol rezania. Vždy postupujte v malých krokoch tak, aby ste nezahrievali oceľ čepele, ktorá by odstránila jej tvrdosť. Princíp je identický s uhlovou brúskou alebo pilníkom, pracujeme iba s hornou stranou čepele, spodná časť (otočená k zemi) musí zostať rovná. Ak je to potrebné, vyberte malé kovové guľôčky zo spodnej strany.
Ostrá hrana je rovná a narovnaná. Na starších nožoch môže byť pozdĺž okraja čepele niekoľko dier, to je v poriadku. Je lepšie nechať niektoré nedokonalosti, ako spustiť čepeľ príliš tvrdo, pri riziku jej nevyváženia, ale tiež pri skrátení jej životnosti.

Krok 5: Skontrolujte vyváženie čepele


Vo všetkých prípadoch odstráňte z každej strany toľko kovu, aby sa zachovala rovnováha čepele. Ak to chcete skontrolovať, umiestnite plochý kľúč alebo skrutkovač prechádzajúci osou kolmo a sledujte pohyb čepele. Svoje pozorovanie niekoľkokrát skontrolujte. Ak sa čepeľ pravidelne opiera o tú istú stranu, je to preto, že nie je vyvážená. Odstráňte trochu viac kovu zo strany, kde sa nakláňa.

Krok 6: Chráňte pred hrdzou


Práve ste exponovali kov, bude to nenapraviteľne hrdzavé a spôsobí, že vaša novo nabrúsená čepeľ stratí okraj. Ak ho plánujete uložiť v zime, môžete ostrie pokryť mastnou látkou (olej, mastnota atď.) Alebo dokonca natrieť farbou. Pred opätovným zložením vyčistite aj všetky zvyšky trávy v strednej časti čepele.

Krok 7: Znovu zostavte čepeľ


Ak má vaša čepeľ iba jednu centrálnu skrutku, na každej strane nápravy sú pravdepodobne otvory. Tieto otvory sa používajú na pripevnenie výstupkov držiaka čepele, to znamená plochej a valcovej časti, na ktorej čepeľ spočíva. Tým sa zabráni samočinnému zapnutiu kotúča, ak stredová matica nie je správne dotiahnutá. V praxi sú tieto hliníkové kolíky často zlomené (v dôsledku nárazu). V takomto prípade čepeľ dotiahnite veľmi tvrdo alebo kosačku opravte. Väčšina domácich majstrov sa môže pokúsiť zmeniť túto časť pomocou sťahovača náboja, ale bude si ju treba objednať vopred. Všetko je na svojom mieste, otočte motor a skontrolujte, či nevyvolávané vibrácie nevyvolávajú vibrácie. Ak kosačka začne abnormálne vibrovať, je to tak, že váš nôž nie je vyvážený alebo niečo nie je správne zmontované. V každom prípade pred použitím kosačky reštartujte počítač a znova ho skontrolujte. Ak príznaky pretrvávajú, pozrite sa! Nájdite celú škálu kosačiek na porovnanie cien. Zhromaždili sme stovky ponúk od záhradníkov a domácich majstrov!Komentáre:

 1. Samumuro

  This phrase, is matchless))), it is pleasant to me :)

 2. Jared

  Veľmi veľmi

 3. Shadoe

  absolútne s tebou súhlasím. To je skvelý nápad. Podporím ťa.

 4. Williams

  Podľa môjho názoru sa mýlite. Môžem to dokázať. Napíš mi v PM, budeme diskutovať.

 5. Juzil

  This is a great optionNapíšte správu