Informácie

Dala som zastrihávač na strešné okno

Dala som zastrihávač na strešné okno

Strešné okno je skutočným svetlíkom vo vašom interiéri! Pred začatím dokončovania miestnosti pod odkvapom bude potrebné nainštalovať trimre na strešné okná.

Krok 1 - Zbieram svoje vybavenie

Potrebujem dosky, skrutky, skrutkovač, drevenú palicu. Pre konečnú inštaláciu je lepšie byť dva. Ak nemám potrebné vybavenie, môžem nechať dosky rozrezať na mieru v obchodoch pre domácich majstrov. Nie je potrebné brať do úvahy príliš široké tabule, ktoré sa môžu časom deformovať. Je lepšie vziať dve dosky s menšou šírkou a zostaviť ich, aby sa získala celková výška zastrihávača.

Krok 2 - Myslím na zľavu

Niektoré obchody pre domácich majstrov môžu tiež vykonávať zľavy, ktoré sa vložia do okrajov okna. Inak to dokážem s hobľovačom alebo kotúčovou pílou.

Krok 3 - Spojím dosky dohromady

Akonáhle sú dosky narezané na správnu veľkosť, zostavím ich pomocou skrutkovača. Aby som ich udržal rovnobežný, môžem vytvoriť šablónu s drevenými lamelami, ktorá počas montáže udrží môj zastrihávač. Všetky diely so zľavou sú na vrchu.

Krok 4 - Urobím prvý pokus

Svoju frézu som prvýkrát umiestnil do chladu, aby som spresnil merania. Môže sa stať, že dosku budem musieť trochu naplánovať alebo znížiť výšku. Vyžínač musí dokonale zapadať do okna. Môžem požiadať o pomoc pri testovaní: sám riskujem, že rám postavím šikmo a nezapadne do jeho krytu!

Krok 5 - nastavujem paličkou

Zatiaľ čo iná osoba drží zastrihávač na svojom mieste, pravidelne klepam na rohy zostavy, aby som zúženú časť priniesol do dutej časti okna.

Krok 6 - Skontrolujem, či je vyžínač v správnej dĺžke

Drevený rám, ktorý je raz zabudovaný, nesmie vyčnievať z lamiel, ktoré dostanú povrchovú úpravu. Ak to tak nie je, musím ho vyhlásiť znova, a preto je potrebné ho znovu uložiť; Nebudem môcť krížovú kontrolu, keď bude definitívne zostavený.

Krok 7 - Dokončujem inštaláciu zastrihávača

Na dokonalé nastavenie zastrihovača môžem použiť dosku a jemne poklepať paličkou okolo. Musí vstúpiť tak, že trochu núti byť správne nastavený. Ak však musím klepnúť príliš tvrdo, musí sa to dotknúť, inak riskujem skreslenie okna alebo zastrihávača.

Krok 8 - Zaskrutkujte zastrihávač na rám okna

Po skontrolovaní, či je zastrihávač nainštalovaný na úrovni a správne zapustený, ho môžem naskrutkovať. Do každého rohu som dal dve skrutky, 10 cm od okrajov a dve skrutky do stredu každej strany. Skrutky sú namontované tak, aby zastrihávač zostali v ráme okna. Počas tejto operácie je užitočné, aby mi niekto pomohol udržať rám na svojom mieste.

Krok 9 - Postarám sa o dokončenie!

Môj zastrihávač je hotový, teraz môžem položiť svoj cieľ.