Dal som to sem a tam

Dal som to sem a tam


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pri zapínaní svetla pri vstupe do miestnosti vám umožňuje postup vypínania na inom mieste v tej istej miestnosti. V niektorých prípadoch je to veľmi užitočné alebo dokonca nevyhnutné: napríklad na spodnej a hornej časti schodiska! Inštalácia tam a späť nevyžaduje veľké elektrické zručnosti: stačí niekoľko nástrojov a trochu mastnoty na lakte. Nemusíte byť svetlo!

Krok 1 - Pripravujem materiál

Na inštaláciu tam a späť potrebujem dva vypínače, rezač drôtu, odstraňovač drôtu, plochý skrutkovač a skrutkovač Phillips. Samozrejme budete potrebovať kábel potrebný na spojenie oboch spínačov a žiarovky.

Krok 2 - Vypnem elektrickú inštaláciu

Najprv musím vypnúť existujúcu elektrickú inštaláciu. Z bezpečnostných dôvodov je lepšie prerušiť hlavný istič.

Krok 3 - Vyhľadám fázový drôt na stole

Potrebujem nájsť miesto na vopred zapojenom elektrickom paneli. Vyberám si káblový začiatok, ktorý nazývame plot. Spravidla sme na fázu vložili červený vodič. Na doske je neutrál vľavo. Fáza je teda napravo pri výstupe z diferenciálu. Na rozloženom spínači je fáza označená písmenom L.

Krok 4 - Preniesť fázu tabuľky na prepínač 1

Vytiahnem fázový drôt z elektrického panelu k prvému vypínaču. V závislosti od postupu mojej práce a mojich bezprostredných potrieb inštalujem potrubia, cez ktoré prechádzajú drôty. V prípade potreby ich môžem zapečatiť. Tu sa sem a tam týka stúpania po schodoch. Potrubia prechádzajú podlahou, budú skryté pri drevenej krytine na stene.

Krok 5 - Pripájam kyvadlovú fázu

Potom medzi obidva spínače spojte vodiče, ktoré zodpovedajú kyvadlom. Pre vaše pohodlie, predtým ako prechádzate drôty cez opláštenia, nezabudnem odizolovať rôzne drôty pomocou odizolovača drôtu na 2 až 3 cm. Táto odizolovaná časť sa použije na upevnenie v skrini spínača.

Krok 6 - Vyberiem farbu drôtov

Farba drôtu nie je pre tieto raketoplány dôležitá, ale musím sa vyhnúť červenej, ktorá slúži ako fáza, a žltej zelenej, ktorá slúži ako uzemnenie pre elektrické spotrebiče. Musím si však vybrať dve samostatné farby, aby som ich mohol spoznať. Môžem si napríklad vybrať čiernu a oranžovú.

Krok 7 - Pripojil som fázový kábel k žiarovke

Pri druhom spínači spustím fázový kábel (na podložke označenej L), ktorý napája lampu. Tu ide o „neónovú“ trubicu.

Krok 8 - Pripojím lampu k doske

Lampa má dva výstupky, ktoré zodpovedajú vstupu a výstupu. Pomocou výstupnej svorky pripojím žiarovku k neutrálu rozvádzača.

Krok 9 - Zmontujem spínače

Teraz môžem zacvaknúť kryt do rozvádzača
Potom som dal posledný kryt. Toto je vodotesný spínač.

Krok 10 - Opravím spínače na stene

V závislosti od postupu práce a jej povahy je táto fáza na konci mojej práce. Ak je kryt na začiatku zahĺbený, nebude to rušiť za predpokladu, že ste zaistili priechod vodičov.

Krok 11 - Odložil som istič a otestoval som jeho inštaláciu

Po dokončení inštalácie prepínačov môžem zapnúť napájanie, aby som overil, či funguje prepínanie a zatváranie a zatvorím napájací panel. Zapínam spínačom 1 a vypínam spínačom 2 a naopak. Ak to funguje, úspešne som dokončil svoj okruh!Komentáre:

 1. Arley

  V tom je niečo. Ďakujem pekne za informácie. Som rád.

 2. Worton

  I would have shook hands with the author with disdain, fortunately, his blog is a miracle.

 3. Zac

  What turns out?

 4. Wann

  Mýliš sa. I offer to discuss it.Napíšte správu