Položil som mozaiku na betónovú stenu

Položil som mozaiku na betónovú stenu

Obklad betónovej steny je niekedy zložitý. Prečo nevyužiť svoj talent vytvorením mozaiky? Ak ste začiatočník, začnite s dekoráciou bez konkrétneho dôvodu.

Krok 1 - Vyberiem materiály pre svoju mozaiku

Aby som vytvoril mozaiku, zoberiem zvyšky dlaždíc alebo rozbitých riadov, smaltov, skla, keramiky ... Musíme si zvoliť materiály s podobnou hrúbkou, pretože to uľahčí inštaláciu.

Krok 2 - Pripravujem svoje nástroje

Na položenie mozaiky na betónovú stenu je potrebné lepidlo na dlaždice alebo spojovací cement, kliešte na mozaiku, podnos na prípravu cementu, pevné vrece, kladivo, špachtle. Pri práci s cementmi a lepidlami je najlepšie používať rukavice.

Krok 3 - Vyberiem si farby

Pri prvom pokuse sa nesnažím presne kresliť. Vyberám abstraktné tvary a harmonizujem farby.

Krok 4 - Preferujem malé kúsky

Čím menšie kúsky, tým viac dokážem prispôsobiť tvary podľa môjho vkusu! Ale čím dlhšie je práca ... Riad alebo dlaždice som dal do tašky (napríklad do juty) a narazil som niekoľkokrát kladivom. Mám nepravidelné tvary a rôzne veľkosti. Nazývajú sa tesserae.

Krok 5 - Nastavím tesserye

V závislosti od tvaru, ktorý chcem získať, musím niekedy rezať nejaké kúsky. Aby som bol presnejší, používam kliešte.

Krok 6 - Pripravujem lepidlo

Na tento účel nalievam maltu do nádrže určenej na tento účel a zmiešam ju s množstvom vody uvedeným na obale dodávateľa, aby sa dosiahla požadovaná konzistencia. Zmiešam špachtľou. Niektoré malty sú pripravené na použitie. Bez ohľadu na zvolený materiál pripravím v nádrži vždy len malé množstvo, aby sa zabránilo príliš rýchlemu tuhnutiu, ktoré by spôsobilo, že by cement nebol použiteľný.

Krok 7 - Dvojité lepidlo

Dvojité lepenie pozostáva z lepenia steny, potom kusu mozaiky.
Aby sa lepidlo udržalo, musí byť umiestnené na dokonale čistej stene.

Krok 8 - Položím tesserye

Pokračujem v inštalácii tesserae. Je to chúlostivý moment, ale čoskoro uvidím výsledok svojej práce! Keď sú tesserye veľmi malé, niektorí ľudia používajú pinzetu na vykonanie presnej pózy. Budeme sa musieť rozhodnúť o medzere, ktorú nechám medzi dvoma tesserami. Pri starostlivej práci sa získajú veľmi jemné kĺby. Väčšie medzery je možné vyplniť dokončovacím spojom.

Krok 9 - Vložím keramické dlaždice a millefiori

Keď vkladám celé keramické dlaždice, uistite sa, že sú umiestnené na okraji. V opačnom prípade je potrebné uprednostniť nepravidelné kúsky, aby zostali vo všeobecnej harmónii.
Na druhej strane je možné pridať striedmo millefiori, ktoré dodajú dekoru originálny nádych.

Krok 10 - Nainštalujem dokončovací spoj

Akonáhle je cement suchý, dokončujem povrchovú úpravu, ktorá harmonizuje prácu. Tento spoj môže byť biely alebo farebný. Môžem tiež vyrobiť vápenný spoj. Natieral som ho špeciálnou gumovou špachtľou. Nakoniec som špongiou namočenou vo vode vyčistil tesseru.