Generovanie robotov

Generovanie robotov

S demokratizáciou domácej robotiky je to celý sen, ktorý sa postupne stáva realitou: automatizované stroje nám teraz pomáhajú v každodenných úlohách, aby sme uľahčili náš život! Nech sa už deje čokoľvek - osobná pomoc, domáce práce, zábavné aktivity - domáce roboty sú stále sofistikovanejšie a zaslúžia si, aby dostali miesto v našom každodennom živote. Pretože zlepšovaním nášho pohodlia, posilňovaním našej bezpečnosti alebo našich spoločenských väzieb neustále preukazujú svoju užitočnosť a autonómiu, ktorú nám poskytujú. Aktualizácia najnovších inovácií.

Pomoc s autonómiou a bezpečnosťou

Veľtrh osobných služieb práve zavrel svoje dvere: 3 dni sme boli schopní objaviť najnovšie inovácie vo svete robotiky. Vedci a inžinieri dosiahli v posledných rokoch veľkolepý pokrok v oblasti automatizácie domácnosti, pomoci na diaľku alebo robotiky v domácnosti. Prvými, ktorí majú úžitok, sú nepochybne dôchodcovia, ktorí niekedy žijú izolovane od svojich rodín alebo postupne strácajú autonómiu. Vzhľadom na toto pozorovanie vyvinulo niekoľko značiek vzdialený asistenčný systém, ktorý má zabrániť pohotovostným službám v prípade detekcie pádu alebo dymu, pričom uľahčuje prístup do domu (automatické otváranie okien, zapínanie svetiel atď.). Ďalšou novinkou v bezpečnostnej oblasti: sledovací robot-fotoaparát, ktorý sa v prípade vniknutia presúva z jednej miestnosti do druhej, aby sa zaistila bezpečnosť domácnosti. Prostriedok, ktorý sa musí ešte dokázať, ale ktorého technológia nezostáva ľahostajná!

Komunikačné a spoločenské väzby

Ak humanoidní roboti ešte nenapadli naše domy - ich náklady zostávajú momentálne veľmi vysoké - napriek tomu pokračujú vo svojom vývoji. Humanitárne roboty sa ďaleko od sci-fi fantázie super robota, ktorý pripravuje riad, konverzáciu a vyzdvihnutie detí po škole, začínajú zmocňovať na verejných miestach. Robot FURo je teda uvedený do prevádzky v určitých nákupných centrách, salónoch alebo administratívach, aby návštevníkom poskytoval praktické informácie a odpovedal na najčastejšie otázky. V rovnakom duchu je Arriell humanoidný robot navrhnutý ako logistický a intelektuálny pomocník pre domácnosť: deti sa môžu učiť a zároveň sa baviť vďaka svojim zábavným vzdelávacím funkciám; slúži tiež ako pomôcka na zapamätanie (pripomienka platenia daní alebo vymenovanie lekára) a pomoc v domácnosti starším alebo postihnutým osobám.

Pohodlie

Ak existuje oblasť, kde sa robot stal demokratickejším, je to pohodlie a práca v domácnosti! Samostatný vysávač je dobrým príkladom, rovnako ako automatická umývačka okien alebo robotická kosačka na trávu. S konečne prijateľnými cenami (automatický vysávač stojí 200 až 300 EUR) títo domáci roboti rýchlo našli svoje publikum a pravidelne sa vyvíjajú. Ďalšou novinkou v tejto oblasti je interaktívne zrkadlo, ktoré v rámci svojho klasického vzhľadu skryje koncept vzájomného pôsobenia, ktorý umožňuje nahliadnuť do počasia, sledovať videoklipy alebo dokonca hľadať reštauráciu v okolí. Kedy bude robot na viac úloh v domácnosti?