Informácie

Ako unclog toalety s prísavkou toalety?

Ako unclog toalety s prísavkou toalety?

Nezabudnite toalety prísavkou: čo skontrolovať skôr ako čokoľvek iné?

Aby ste predišli zbytočnému úsiliu a strate času, vedzte, že prvá vec, ktorú treba urobiť v prípade Zanesené toalety je jednoducho analyzovať situáciu a zistiť, či skutočne toaletná prísavka môže problém vyriešiť.
Preto by sa malo pamätať na to, že špeciálne prísavky na WC nemôžu byť užitočné nepriechodné WC iba v prípade, že voda stále odteká (aj keď veľmi dobre odteká). Ak je to tak, je to preto, že zástrčka, ktorá upcháva potrubie vašej toalety, nie je príliš veľká a dá sa bez problémov odstrániť.

Na druhú stranu, ak voda na vašom záchode stagnuje a vôbec neodteká, nemusíte bežať v obchode pre domácich majstrov, aby ste si kúpili prísavku: viečko musí byť určite za sifónom a iba fretka môže potom urobiť trik, ktorý vám pomôže prekonať to.

Uvoľnite toalety prísavkou: ako to urobiť?

Pred odblokovaním toaliet si nasaďte rukavice: to vám umožní vyhnúť sa priamemu dotyku alebo striekaniu vodou stagnujúcou na vašich toaletách; a predovšetkým: ak pred pokusom Uvoľnite toaletu prísavkou, do misky ste naliali chemikálie tak, aby šírili korok, ochráni vás to pred možným podráždením alebo dokonca popáleninami (tieto výrobky obsahujú všetky druhy činidiel, ktoré sú pre pokožku dosť agresívne).

Keď sú rukavice zapnuté, prineste si prísavku na toaletu: ak je to pravá prísavka špeciálne navrhnutá na upchatie toaliet, jeho rukoväť musí byť veľmi dlhá, aby sa zabránilo akémukoľvek (nepríjemnému) kontaktu s vodou v miske ... Potom:

  1. Umiestnite špeciálnu saciu hlavu WC na otvor v spodnej časti toaletnej misky. Otvor úplne zatvorte, aby vzduch nemohol ďalej prúdiť.
  2. Pevne uchopte prísavku pre toaletu a vytvorte pohyb tam a späť, aby sa vytvoril ponor.
  3. Čerpadlo dôkladne čerpajte a túto operáciu opakujte toľkokrát, ako je potrebné, aby sa zátka rozpadla. Dajte pozor, aby ste nepoškodili misu!

Postupne sa zástrčka nakoniec odstráni: bezpochyby uvidíte odpad vychádzajúci z vašej misky, žiadna panika, to je normálne. Po úplnom poklopení veka prepláchnite záchod, aby ste skontrolovali, či voda normálne steká. Ak je to tak, je to hotové, všetko, čo musíte urobiť, je čisté ...

Ako zabrániť upchávaniu toaliet?

Je dobre známe: prevencia je lepšia ako liečba! Takže, aj keď je možné a relatívne jednoduché upchať toalety prísavkou na toaletu, najlepšie je prijať správne opatrenia, aby sa zabránilo tvorbe zátok na vašej toalete. Napríklad:

• Nepovažujte toaletu za odpadkový kôš: v poriadku, ak hodíte do bežného sanitárneho odpadu (s výnimkou očistných vložiek a utierok), ale žiadne jedlo ani iný odpad.
• Na toaletu nalejte dvakrát mesačne veľkú pohár bieleho octu: odvápníte ich a vyčistíte rúry.
• V prípade menej efektívneho odtoku, pridajte čistiaci prostriedok Destop skôr, ako sa situácia zhorší ...