Krátko

Čo je bistro štýl?

Čo je bistro štýl?

Veľa sa dozvedia o štýle bistra (alebo bistra) v našich interiéroch, ale čo presne to skrýva? Vráťme sa k tomuto priateľskému trendu, ktorý hovorí takmer každému!

Miestne bistro doma

V podstate takmer každý vie, čo je bistro, aj keď sa tento výraz už dnes príliš nepoužíva. Je to vlastne malá kaviareň alebo malá reštaurácia, ktorá ponúka príjemné miesto, kde sa môžete stretávať pri pohári alebo tanieri zdobenom hlavne receptami tradičnej kuchyne. Pochopíte, preto sa bistrá páčia estetike kaviarní, najmä parížskych kaviarní a ich nábytku tak zvláštneho. Teraz hovoríme o bistro stoličkách, ktoré sú priamo inšpirované kaviarňami.

Ako vytvoriť bistro štýl doma?

Ak chcete doma vytvoriť bistro štýl, musíte sa preto inšpirovať kaviarňami z minulého storočia a používať praktický nábytok a nádych retro, ktorý nájde svoje miesto najmä v kuchyni a jedálni. Položíme napríklad na malý okrúhly stôl s kovovou nohou a skladacími kovovými stoličkami alebo pevné drevené modely. Pri kuchynskom nábytku by ste si mali zvoliť nábytok, ktorý nájdete v starej reštaurácii, ako sú veľké nízke príborníky alebo drevené tyče ako pracovná doska. Zameriavame sa na retro detaily, ktoré urobia rozdiel: mušle, bridlice na nábytok a zvetrané drevo v priebehu času. Pokiaľ ide o farby, zostávame v kódoch bistra s tmavohnedým drevom, červenej a čiernej pre príjemnú a priateľskú atmosféru.