Podrobne

Výnimočný pokrm s jednoduchou ekonomikou: recept na serpentínový koláč

Výnimočný pokrm s jednoduchou ekonomikou: recept na serpentínový koláč

Vždy vám povieme, že najlepšie nástroje robia najlepších pracovníkov, a priznávam, že nám stále pomáha s dobrým riadom a robotmi robiť všetko. Minulý víkend mi však recepty na varenie dokázali, že s veľmi malým materiálom, ale s veľkou fantáziou si môžete vytvoriť skvelé jedlo, aspoň vizuálne. Ak vám poviem, že pomocou šupky, tohto malého noža, ktorý zvyčajne slúži iba na šúpanie zemiakov, môžete vytvoriť mimoriadny koláč. Tento hadovitý zeleninový koláč niekoľkokrát prešiel mojou cestou na Instagrame a na blogoch. Spočiatku som to jednoducho obdivoval bez toho, aby som to riskoval, a potom, keď som to videl ako znamenie, som si povedal, že to tiež skúsim. Tak som tu v nedeľu popoludní olúpaním dlhých kúskov cukety a mrkvy, aby som urobil toto kolo, alebo skôr tieto kolá zeleniny. Hadovitý koláč, ktorý vďačí za svoju existenciu kuchárskej autorke Sonii Ezgulianovej, je základom cesta, na ktoré umiestnime sústredné kruhy zeleninových prúžkov, aby sme dosiahli pôsobivý vizuálny efekt. Obával som sa dĺžky úlohy, ale nakoniec príprava lamiel na šetrnosť je rýchla a inštalácia oveľa menej reštriktívna, ako som si predstavoval. Ak si vyberiete hotové cesto, prípravok by preto nemal prekročiť 20 minút. Mierne som upravil recept nájdený na sieti, aby som ho dal podľa môjho vkusu. Takže neváhajte urobiť to isté.

Zložky

Krehké pečivo (domáce alebo kúpené v závislosti od vášho vkusu a času) Dva cukety (veľké) Päť alebo šesť mrkvy (pomerne dlhá) 2 polievkové lyžice čerstvého krému 1 polievková lyžica staromódnej horčice 50 g strúhaný syr Gruyère Olivový olej

Recept

Fáza 1 : Začnite predhrievaním rúry na 180 ° C. Medzitým položte svoje krehké pečivo na formu a prepichnite ho vidličkou. Fáza 2 : Keď je rúra horúca, varte cesto desať minút. Etapa 3 : Keď je cesto predvarené, zmiešajte crème fraîche s horčicou a rozprestierajte sa po dne koláča. Potom pridajte strúhaný syr Gruyère. Krok 4 : Je čas olúpať zeleninu. Vytvorte si dlhé prúžky pre ľahšie umiestnenie. Začnite v strede pásom cukety, ktorý sa otáča okolo prsta. Akonáhle to prvýkrát predstavoval, striedajte kruh mrkvy potom kruh cukety. Pokračujte ku koncom misky. Krok 5 : Zeleninu naolejujte štetcom. Pridajte soľ, korenie a tymián a potom pečte asi 30 minút, stále pri teplote 180 ° C. Tam idete!