Články

Drevené ekologické kabíny na prenájom

Drevené ekologické kabíny na prenájom

V meste Marcoussis sú v Essonne k dispozícii na krátkodobý prenájom tri eko-drevené stavby, „Ecocabanes“. Aktualizujte tieto apartmány novej generácie s ekologickým staviteľom Joséphine Chevry.

Aký je cieľ týchto ekologických kabín?

Je to spočiatku investícia do prenájmu. S vírusom ekologickej výstavby sme sa s mojim synom rozhodli použiť časť záhrady na stavbu troch drevených, zariadených a vybavených drevených bytov na prenájom v rozmedzí od jedného týždňa do niekoľkých mesiacov. Nachádzame sa na svahu av lese, v veľmi peknej dedinke Marcoussis. V regióne je veľa pólov rozvoja, a preto existuje potenciálne klientela na krátkodobý prenájom.

Ako vyzerajú tieto tri „ekologické kabíny“?

Jedná sa o kompaktnú budovu s rozlohou 200 m², ktorá pozostáva z troch bytov - dvoch 2-izbových apartmánov a jedného 4-izbového bytu - zlepených, čo obmedzuje tepelné straty. Použili sme techniku ​​drevených škatúľ, plnených celulózovou vatou a drevenou vlnou pokrytou drevenou vlečkou v severnej jedľa. Vo vnútri je izolácia dokončená Fermacell, ekologickejšia ako BA13.

A čo vnútorné vybavenie týchto „ekologických kabín“?

„Eko-kabíny“ sú vykurované zemou geotermálnou energiou s hĺbkou 50 metrov a tepelným čerpadlom voda / voda. Pozemok sa zvažuje, zadná časť domu je tiež izolovaná zemou a potom betónovými blokmi, ktoré tvoria dobrú tepelnú rezervu. Podlaha je pokrytá veľkými dlaždicami dobrej hrúbky, aby mala dobrú zotrvačnosť. Vnútorné steny sú natreté ekologickými farbami. Nainštalovali sme dobrý systém vetrania, hoci nejde o vetranie s dvojitým prietokom. Nakoniec ide o bývanie s nízkou spotrebou.

Z akých ekologických tipov profitujú „ekologické kabíny“?

Ubytovanie je orientované na sever / juh, na severe sú iba medzery, dostatočné na osvetlenie medziposchodia a veľké južné okná na južnej strane. Líce umiestnené medzi každým ubytovaním prerušujú slnko v lete, ktoré vstupuje do jednej roviny so zátokami. Na druhú stranu, v zime slnko vstupuje do spodnej časti chaty. Pri vchode do každého ubytovania sme zabezpečili vzduchovú komoru, aby pri otvorení predných dverí neprenikla zima do obývacej izby. Každá terasa je uzavretá roletou. Terasa preto zostáva prístupná aj večer. „Ekokobány“ majú tiež malú súkromnú záhradu s rozlohou 35 m² pre malé kabíny a 80 m² najväčšiu.

Pre koho sú tieto „ekologické kabíny“ vhodné na prenájom?

Každý, kto potrebuje ubytovanie na obmedzenú dobu. Môže to byť pár alebo rodina čakajúca na dokončenie stavby svojho domu, inžinieri na dočasnú misiu v regióne atď. Zatiaľ sa to chváli dobre. Preto je lepšie rezervovať si ho vopred.

Aká je cena prenájmu pre „Ecocabanes“?

Dva 2-izbové byty s rozlohou 48 m² sa prenajímajú od 280 do 450 € za týždeň a 3-izbový byt s rozlohou 98 m² sa prenajíma od 560 do 850 € za týždeň, v závislosti od doby prenájmu. Zabezpečíme vám dodanie bielizne pre domácnosť na požiadanie, ako aj upratovacie služby. Ak sa chcete dozvedieť viac: www.ecocabane.com [email protected] Tel. 01.64.49.79.22